Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank... 0.49 faizle 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi taksitleri ertelendi mi?

​​​​​​​0.49 faizle 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi taksitleri ertelendi mi? Söz konusu kredi 6 ay geri ödemesiz şekilde verilmişti. İlk başvurular ise 1 Nisan 'da başladı. Nisan ayında kredilerini alan vatandaşlar için geri ödemeler Ekim ayında başlayacak. Kullanmış olduğunuz kredi için oluşturulan geri ödeme planı üzerinden sizde taksit ödeme tarihinizi görüntüleyebilir, kredi çekmiş olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak bilgi alın!

Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank... 0.49 faizle 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi taksitleri ertelendi mi?
01 Ekim 2020 - 08:58
0.49 faizle 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi taksitleri için erteleme talebi vatandaşlar tarafından ortaya atılıyor. Bu bağlamda kredi 6 ay geri ödemesiz şekilde verilmişti. İlk başvurular ise 1 Nisan 'da başladı. Nisan ayında kredilerini alan vatandaşlar için geri ödemeler Ekim ayında başlayacak. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan kredi çeken vatandaşlar, geri ödemelere Ekim ayından itibaren başlayacak. Peki temel ihtiyaç destek kredisi taksitleri ertelendi mi?

5 BİN TL 'NİN ALTINDA GELİRİ OLANLARA VERİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada, temel ihtiyaç desteği kredisinde tek şartın 5 bin TL gelir sınırı olduğunu söyledi. Bir evin içinda ikamet eden kişilerin toplam geliri 5 bin liranın altındaysa o evde yaşayan bir kişiye , başvuru yapması durumunda temel ihtiyaç kredisi verildiğini ifade eden Bakan Albayrak, kredilerin miktarının şu şekilde olduğunu söyledi:

- 3000 TL.

- 5000 TL.

- 7500 TL.


- 10000 TL.
ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ NEDİR?

Korana virüsün ortaya çıkardığı ekonomik daralma nedeni ile maddi sıkıntıya düşen orta ve düşük gelirli vatandaşların gıda harcamaları, kira, elektrik, su, doğalgaz faturaları gibi ödemelerin karşılanabilmesi için kamu bankaları tarafından 6 ay ertelemeli 0.49 faiz oranı ile destek kredisi verilmeye başlanmıştı.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama sonrası aralarında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın yer aldığı kamu bankaları üzerinden başvuruda bulunan ve aranılan şartları taşıyan kişilere 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere 10 bin liraya kadar temel ihtiyaç desteği verilmişti. 

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ ÇEKEN VATANDAŞLAR DİKKAT! 

Nisan ayında kredi çeken kişiler için belirlenen 6 aylık erteleme tarihi doldu. 6 ay ertelemeli kredi kullanan kişiler için Bireysel Temel İhtiyaç Destek kredisi için ilk ödeme tarihi Ekim ayı itibari ile başlıyor. Kullanmış olduğunuz kredi için oluşturulan geri ödeme planı üzerinden sizde taksit ödeme tarihinizi görüntüleyebilir, kredi çekmiş olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak ilk taksit ödeme tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.  Kredi borcunun gününde ödenmemesi durumunda günlük faiz işletilirken kişinin kredi notu düşürülüyor. Bu da bir sonraki kredi kampanyasından yararlanma ihtimalini düşürüyor.  Yine kişinin bozuk kredi sicili nedeni ile daha sonrasında düşük faizli kredi kullanma imkanı da azalıyor. 

GERİ ÖDEMEDE SÜRE ARTTIRILSIN TALEBİ

Kredi çeken yüz binlerce kişi, pandeminin devam etmesi nedeniyle zor günler geçirdiğini, 6 aylık geri ödemesiz sürenin uzatılmasını talep ediyor.

KAÇ KİŞİ ALDI?

Bakan Albayrak yaptığı açıklamada , pandemi sürecinde toplamda 8 milyon kişiye bireysel temel ihtiyaç kredisi desteğinin verildiğini söyledi. 8 milyon kişiye toplamda 47,5 Milyar TL kredi sağlandı.

Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Globe Acceptance
    9 ay önce
    Dünya pandemisi nedeniyle. Şu ..Dünya pandemisi nedeniyle. Şu anda faiz oranımızın% 4 oranında düşürüldüğü bir kredi teklif planındayız. Bizimle bugün şu adresten iletişime geçebilirsiniz:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x