Ziraat Bankası, Denizbank, AktifBank, ING Bank... Yaşlılara kredi veren bankaların listesi!

Yaşlılara kredi veren bankaların listesi, bir hayli kısa bir listeyken, bu liste içerisinde en azından yaşlılar için ideal kredi seçeneklerinin olduğunu söylemek mümkündür. Liste içerisinde bankaların hangi faiz oranıyla, kaç ay vadeyle veya ne gibi seçeneklerle kredi verdiğini görebilirsiniz.

Ziraat Bankası, Denizbank, AktifBank, ING Bank... Yaşlılara kredi veren bankaların listesi!
18 Nisan 2020 - 15:56

Ziraat Bankası’nın yaşlılara ihtiyaç kredisi imkanı tanırken, yönetmeliğe harfi harfine uyduğu görülüyor. Bu nedenle maksimum 20 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlayan Ziraat Bankası, genel anlamda 24 ay vade seçeneği sunuyor. Bazı kişilere çeşitli şartlarda 48 ay vade sunduğu da görülebiliyor. Yaşlılara verilen bu kredinin aylık faizinin de son derece uygun olduğu görülüyor. Ziraat Bankası yaşlılara ihtiyaç kredisi verirken yüzde 1,16’lık bir faiz oranı sunuyor.
 


Denizbank 70 Yaş Üstü Kredi

Kredi konusunda ülkemizin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Denizbank, yüzde 1,29’luk faiz oranıyla yaşlılara ihtiyaç kredisi sağlıyor. Maksimum 10 bin TL’ye kadar kredi veren Denizbank, 24 ay vade seçeneğiyle uygun bir ödeme imkanıyla yaşlıların karşısına çıkıyor.

AktifBank PTT Anlaşmalı Emekli Kredisi

Ülkemizin yeni bankalarından biri olan AktifBank, yaşlılara kredi hizmeti konusunda PTT ile ortak bir çalışma yürütüyor. Bu konuda sınırlarını zorlayan AktifBank, 40 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra yüzde 1,75’lik faiz oranı ve 48 ay vade seçeneği ile ödeme koşullarını oluşturuyor. AktifBank bu denli esnek kredi seçenekleriyle yaşlıların karşısına çıkarken, kefil, ipotek ve benzeri güvenceler de talep edebiliyor.
ING Bank 70 Üstü İhtiyaç Kredisi

Kredi konusunda müşterilerine daima kolaylık sağlayan ING Bank, yaşlıların kredi alabilmesi konusunda da yine aynı kolaylıklarla müşterilerinin karşısına çıkıyor. Faiz oranı bakımından yüzde 1,99’luk yüksek bir faiz oranı sunsa da, bu oranın ilerleyen günlerde büyük ölçüde düşürülmesi gerekiyor. Ayrıca kredi profiline göre de kredi veren ING Bank, bazı durumlarda bu oranın çok çok altına inebiliyor. 15 bin TL’ye kadar kredi sağlayan ING Bank, bu kredi tutarı için 24 aya kadar vade sağlayabiliyor. Genel olarak yaşlılara 12 ay vadeli kredi veren ING, bazı durumlarda bu vade sayısını uzatabiliyor.

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum