Ziraat Bankası arsa (tarla) kredisi güncel faiz oranı ve ödeme koşulları - 500.000 TL 36 ay vade imkanı!

500.000 TL 36 ay vade imkanı! Arsa kredisi; ipotek lüzumluluğu ile müracaat sahibine verilen fertsel bir kredi cinsidir. Kişinin alacak olduğu arsa imarlı ise banka o arsayı ipotek eder. İmarlı değilse de, kişiye ait değişik bir gayrimenkul ipotek edilir. Ayrıca faizsiz kredi veren bankalar listemizi de araştırabilirsiniz. Maliyet indirimlerinin oluştuğu sonbahar yarıyılında birikimi olan yurttaşlar gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünüyorlar. 

Ziraat Bankası arsa (tarla) kredisi güncel faiz oranı ve ödeme koşulları - 500.000 TL 36 ay vade imkanı!
21 Ekim 2020 - 09:57 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 09:58

500 bin 36 ay vade imkanı! Ziraat Bankası arsa tarla kredisi güncel yeni faiz oranı ve ödeme alternatifleri... Arsa kredisi veren bankalarda faiz indirimi müjdeleri! En uygun arsa kredisi veren bankalar 2020 senesinde arla, tarla, bağ ve bahçe alımına finansman sağlıyor. Banka arsa kredisi faiz oranları ise düşük maliyetli krediye erişmek isteyen herkesi, hayallerinin arsasına bir adım fazla yanaşıyor. Bankaların taksitli arsa kredileri limiti ise banka özelinde değişebiliyor. Yani banka sadece imarlı arsaya ipotek koyar. Bazı olağan dışı durumlarda bankanın başka bir teminat istemesi de mümkün olabilir fakat her zaman ilk seçenek imarlı arsadır.
 


Arsanızı Seçmek Sizden, Finansmanını Sağlamak Bizden!

Yatırımlarınızı arsa alarak değerlendirmek istiyorsanız, Arsa Kredimizi hemen alın; 36 aya kadar vade olanağı ile yatırımlarınızı yarına bırakmayın.​​

Özellikleri

36 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.

Satın alacağınız arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50'si kadar kredi kullanabilirsiniz

Alınacak olan arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olmalıdır.

Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Şubelerimizce gerekli görülmesi hâlinde ek teminat istenebilir.

Bankamız, bireysel kredi kullanan müşterilerine Hayat Sigortası* ürünü sunmaktadır.

*Hayat Sigortası ürünleri Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmakta olup, Ziraat Bankası Şubeleri
Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/konut-gayrimenkul/arsa-kredisi

Ziraat Bankası Arsa Kredisi (İpotekli)


Ziraat Bankası arsa finansmanı alınacak olan arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olması şartıyla verilen bir kredidir. Yani banka sadece imarlı arsaya ipotek koyar. Bazı olağan dışı durumlarda bankanın başka bir teminat istemesi de mümkün olabilir fakat her zaman ilk seçenek imarlı arsadır. Ziraat Bankası, arsa kredisi alacak olan müşterilerine 60 aya kadar uzanan vade seçeneklerini sunar. Kredi kullanım oranı ise diğer bankalarda olduğu gibi ekspertiz değerinin %50'sidir. Yani, ekspertiz değerinin yarısını banka finansman olarak sağlar. Alınabilecek minimum kredi tutarı 5.000 TL, maksimum kredi tutarı ise 500.000 TL'dir. Ziraat Bankası tarafından belirlenen arsa kredisi hizmet ücretleri:

Kredi tahsis ücreti: %0.5,

Ekspertiz tutarı: 415 TL,

İpotek tesis tutarı: 118 TL şeklindedir.

Bunların yanı sıra Ziraat Bankası bireysel kredi kullanan müşterilerine anlaşmalı olduğu Hayat Sigortaları imkânları sağlar. Sigortadan yararlanacak bireyler için hizmet ücretleri kişinin yaşına, cinsiyetine ve alacak olduğu kredi tutarına göre değişiklik gösterir. 12 aydan 36 aya kadar uzanan vade sürecinde Ziraat Bankasının tahsis ettiği faiz oranı ise %1.00 olarak belirlenmiştir. Başvurular eksiksiz belgeler ile şubelerden yapılır.

Arsa Kredisi Kredi Kullanım Oranları

Arsa kredisi veren bankaların kullanım oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Fakat oranlar genel olarak %45 - %60 arasında değişebilir. Bu sınırların üstüne çıkan bankalar mevcut olmakla birlikte sadece bu sınırlar dâhilinde kullanım veren bankalar da vardır. Kullanım oranları alınacak olan arsanın ekspertiz (uzman incelemesi) değeri üzerinden hesaplanır. Yani, arsa kredisi alacak olan birey, %55 oranında kullanım veren bir banka üzerinden kredisini aldığında arsanın ekspertiz değerinin sadece %55'ini TL karşılığı alabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse; 100.000 TL'lik bir arsa için 55.000 Türk Lirası kredi kullanılabilir. Bunların yanı sıra arsa kredisi vadeleri de bankadan bankaya değişiklik gösterebilen bir unsurdur. Burada alt sınır 36 ay olmaktadır.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe Beşiktaş maçı maç özeti ve golleri izle! Golleri kim attı? Kadıköy'de 6 gol vardı!
Fenerbahçe Beşiktaş maçı maç özeti ve golleri izle! Golleri...
Fenerbahçe Beşiktaş maçı kaç kaç bitti? Fenerbahçe Beşiktaş maç skoru maç sonucu
Fenerbahçe Beşiktaş maçı kaç kaç bitti? Fenerbahçe Beşiktaş...