Yıllık aidat istemeyen kredi kartları! Kredi kartı aidatı almayan bankalar hangileri?

Kredi kartı aidatı almayan bankalar hangileri? Sorusunun cevabı haberimizde yer almaktadır. Ülkemizde milyonlarca vatandaş kredi kartı kullanmaktadır. Bankalar bazen istemediğimiz halde kredi kartı bizlere gönderiyor. Hal böyle olunca vatandaşlar yıllık aidat istemeyen kredi kartları daha çok tercih ediyor. Yeni kanunlar gereğince bankalar aidatsız olarak kredi kartı hazırlamak ve müşterilerine masrafsız kredi kartı veriyor. Masrafsız kredi kartlarından yararlanabilirsiniz.

Yıllık aidat istemeyen kredi kartları! Kredi kartı aidatı almayan bankalar hangileri?
12 Nisan 2020 - 11:11
Kredi kartı aidatı almayan bankalar hangileri? Sorusu için internette araştırmalar sürüyor. Ülkemizde kredi kartı aidatı ödeyen kişiler bir hayli yüksek. Kimileri için kredi kartı aidati sıkıntı olmazken bazılarımız için çok büyük problem olabilir. Tam bir şey alacaksınız hop kredi kartı aidatı kesilmiş ve bakiyeniz düşmüş… Bu gibi durumları yaşayan kişiler için hazırladığımız bu yazımızda aidatsız kredi kartlarına yer vereceğiz. Hangi banka olur ise olsun sizden kesilen kart aidatını geri alabilirsiniz. Bunun için tüketici hakem heyetlerine gitmenize aylarca beklemenize hiç gerek yoktur. Siz sadece size avantaj sağlayan bankayı belirleyin ve şartların elverişli ise o bankaya ait olan kredi kartını alın ve gönül rahatlığı ile kullanın.
 


Aidatsız kredi kartları nelerdir?

Yeni kanunlar gereğince bankalar aidatsız olarak kredi kartı hazırlamak ve müşterilerine masrafsız kredi kartı veriyor. Müşteri cüzdanında pek çok kredi kartı bulunduğu ve aylık taksitler ödenmesi gerektiğinde ortaya çıkan tablodan etkilenmemeniz için masrafsız kredi kartlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank Axess Free

Exess kart Türkiye’de en yaygın kullanılan ve en sık tercih edilen kartlar arasında bulunuyor. Akbank, aidatsız olarak Axess Free kart müşterilerine aidatsız birçok kart özelliği bulunuyor. Free Kart ile Otomatik Ödeme Talimatı verilebilmektedir. Faturalarınızı düzenli olarak ödeyebilir ve peşin alışverişlerde ‘’Taksit İste ve Erteleme İste’’ seçeneklerini kullanıp ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Maximum kredi kartı


Hayat Maximum sloganıyla her zaman televizyon ve radyolarda belirtilen aidatsız kredi kart özelliği vadediliyor. Aidatsız olma avantajıyla müşterilere sunulan ve taksitli alışveriş olanağı sunan Maximum kredi kartı ile vadesiz hesaplarda işlemler kolaylıkla yapılabiliyor.

Garanti Bankası Bonus Flexi kart

 Garanti Bankası da aidatsız kredi kartı veren bankalar arasında bulunuyor. Bonus Flexi kart yıllık kart aidatı bulundurmamakla birlikte Flexi Kart ile alışverişlerinizde bonuslar kazanabilirsiniz. Kart özellikleri müşteri başvurularına önemli seviyede etki ediyor ve bol özellikli kredi kartları hazırlanıyor. Kart aidatının olmaması, taksit erteleme ve taksitli alışveriş olanağı da Flexi kart sahiplerini sayısını artırıyor.

ING Bank Pegasus Plus kart

Pegasus Plus kart sahipleri de kredi kartı için yıllık kart aidatı ödemiyor. Yıllık kart aidatı bulundurmayan ve bonus özellikli kredi kartı sayesinde Pegasus şirketiyle yapacağınız havayolu seyahatlerinde yüzde 2 uçuş puanı kazanmak mümkündür. Bütün uçuşlarda yüzde 1 uçuş puanı kazandıran Pegasus Plus Kart başvurularını yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Wold Eko kart

Yıllık kart aidatı bulunmayan Yapı Kredi, temassız kart özelliğiyle World Eko kartı kullanıma sunuyor. Standart taksit olanakları, Woldpuan kazandırma ve nakit puan kullanma olanağı hizmetleriyle kredi kartından yararlanabilirsiniz.

HSBC Concept kart

HSBC yıllık kart aidatsız kredi kartı bulunan Concept kartında pek çok avantaj bulunuyor. Yurtiçi ve yurtdışı harcamalarınızda kolaylıklar sağlayan Concept kart ile ek taksit, taksit erteleme ve Advantage nakit puan biriktirme olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Odeabank Bank’O Card

Yıllık kart aidatı bulunmayan kredi kartları Odeabank Bank’O Card bulunuyor. Taksitli avans olanağı ve taksit erteleme olanağı gibi tün bankacılık işleminden kartla yararlanabilirsiniz. Tüm taksitli ve peşin harcamalarınızda Bank’O Card başvurusu yapabilirsiniz.

Finansbank Fix Card

Yıllık kart aidatı ödemek istemeyenler ve masrafsız kredi kartı kullanmak isteyenlere Finansbank Fix Card özellikleri sunuluyor. Masrafsız ve aidatsız kredi kartı Fix Card ile para puanlarınızı biriktirerek alışveriş yapabilirsiniz. Temassız kart özelliğiyle harcamalarda Finansbank kredi kartı özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartlardan Yapılan Kesintiler

Bankaların tamamında mutlaka size özel tanımlanmış bir kredi kartı mevcuttur. Bankalar için ciddi bir gelir kapısı olan bu kartları pazarlayabilmesi içinde bir çok promosyonlara baş vurduklarını hepimiz bilmekteyiz. Sizlerde hatırlar iseniz taraftar kartlar, gold ismi ile verilen yüksek kullanım limitli olanlar gibi bir çok örnek mevcuttur. Banka bu kartlardan satın aldığınız ürün firmasından gelir elde eder iken sizden de kazanç sağlamak için denemediği yöntemler yoktur. Bunları iyi takip eder iseniz sizlerde göreceksiniz. Ben sizlere bir kaç örnek vereyim.

Vermiş olduğunuz otomatik ödeme başına yapılan kesintiler. (Ortalama fatura başına 1 TL)

Zamanında ödenmeyen extre için uygulana faizler.

Yıllık kredi kartı aidat kesintileri (Yaklaşık olarak en az 50 TL)

Tek olarak yapmış olduğunuz alış verişleri taksitlendirerek faiz ile para kazanma.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri sırasında elde edilen kar marjları.

İlave olarak taksit ekleyerek elde edilen karlar.

Kredi Kartı Aidatını Geri Nasıl Alabilirim?

Hangi banka olur ise olsun sizden kesilen kart aidatını geri alabilirsiniz. Bunun için tüketici hakem heyetlerine gitmenize aylarca beklemenize hiç gerek yoktur. Siz sadece size avantaj sağlayan bankayı belirleyin ve şartların elverişli ise o bankaya ait olan kredi kartını alın ve gönül rahatlığı ile kullanın. Tek sizden ricam bir yılını doldurduğu zaman hesap kesim özetinizi sürekli kontrol ediniz. Şayet hesap özetiniz de K.kart aidat kesintisi veya kullanım bedeli gibi bir ibare görür iseniz yapmanız gerekenleri sıralayayım.

İlk olarak ilgili bankanın bireysel müşteriler bölümüne başvurunuz.
Kartınızdan aidat kesildiğini belirtiniz.
Aylık olarak düşük limitler ile kullanım yapıyor iseniz en az 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Ardından ise aşağıdaki örnekteki gibi bir itiraz dilekçesi doldurmalısınız.
Şayet kartınız ile yüksek aylık kullanımınız var ise ortalama 2.000 TL ile 3.000 TL arasında hiç bir şey yapmadan banka görevlisi büyük ihtimal sizin için bir itiraz dilekçesi doldurmanızı isteyecektir. Dilekçe ise şu şekilde olacaktır.

Kredi Kartı Aidatı İptal Ettirilebilir mi?

Kredi kartı aidatı elbette iptal ettirilebiliyor, ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kez kampanyalara koşulsuz şartsız katılım yerine; ücret dahilinde katılım sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, Maximum aidatsız kredi kartı bu tip kredi kartı ürünlerinden bir tanesi. Maximum etiketine sahip olmakla birlikte, hiçbir Maximum kampanyası ile alakası olmayan bu kartta, Maximum kampanyalarından herhangi birine katılabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Kredi kartı aidatını iptal ettirmek için, dilerseniz bankanızı arayıp müşteri hizmetleri ile yasal bağlamda bir görüşme sağlayabilir ve kredi kartı aidatı iptalinizi talep edebilir; dilerseniz herhangi bir şubeye gidip dilekçe vererek bu talebinizi yineleyebilirsiniz.

Dilekçenizin yahut talebinizin kabul gördüğü kapsamda ayrıca bugüne dek ödediğiniz aidatları da geri alabileceğinizi bildirmemizde yarar var. Bunu, genelde bonus olarak veren bankalarla iletişime geçerek geri ödemeyi gerçek para ile yapmalarını isteyebilirsiniz. Dilekçenize muhtemelen 2 hafta içerisinde cevap gelecektir; ancak gelmediği takdirde tüketici hakları ile iletişime geçerek bu sürecin hızlandırılması adına, bankanızı şikayet edebilmenizin de ayrı bir yol olduğunu bildirelim.


EKONOMİ AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum