Üniversitelilere kredi veren bankalar ve şartları (yüksek limit) Üniversite öğrencisi nasıl kredi alabilir?

​​​​​​​Üniversite öğrencisi nasıl kredi alabilir? Üniversitelilere kredi veren bankalar ve şartları (yüksek limit) oldukça merak ediliyor. Öğrencilerin çok düştüğü hatalardan biri de kredi kartlarının asgari tutarının ödendikten sonra tekrar harcama yapılarak, geri kalan asgari tutarı tekrar ödemektir. Asgari tutarı ödedim ne olacak ki? Düşüncesi de tamamen yanlış çünkü evet banka tarafından asgarisi ödendiği zaman her hangi bir faiz işlemi uygulanmayacaktır.

Üniversitelilere kredi veren bankalar ve şartları (yüksek limit) Üniversite öğrencisi nasıl kredi alabilir?
13 Ekim 2020 - 09:08
Üniversite öğrencilerini için kredi biraz zor gibi gözükse de bu işin bir kaç püf noktası olabilir. Öncelikle kredi çekmek için banka hesabınızda para bulunması yeterli değildir. Benim hesabıma babam sürekli kira parası yatırıyor, hareketli bir hesabım var benim. Düşüncesiyle yola çıkmışsanız kredi almanız biraz zor olabilir. Kredi için öncelik doğru kredi kartı kullanımından geçiyor. Peki üniversite öğrencisi nasıl kredi alabilir? Üniversitelilere kredi veren bankalar ve şartları nelerdir?

Faturalı hat sahibiyseniz faturanızı da günün de ödemeniz size avantaj sağlayacaktır. En önemli noktalardan biri de sürekli kredi için başvuru da bulunmamalısınız. "Sadece başvuruyorum çıksa da almam öyle deniyorum işte". Bu tarz düşünceler sizin kredi notunuzu etkileyebilir. Kartınızı aktif olarak kullanıyorsanız kullandığınız zaman günün de doğru bir şekilde ödüyorsanız sizin için faydalı olacaktır.

Kredi Notu Nedir?


Kredi notu ya da kredi puanı bireylerin bankalarla ya da diğer finansal kuruluşlar ile arasında geçen her türlü mali dengelere dayanarak, çeşitli analizler sonrası ortaya çıkan puanlama sistemidir. Ve bu puanlama sistemine göre bireylere kredi tahsis edilir. Çok riskli, orta riskli, az riskli, iyi, çok iyi tarzı puanlama sistemi vardır. Çok riskli ve orta riskli grubun kredi alma ihtimali biraz daha düşüktür. Öğrencilerin geneli ise bu grupta yer almaktadır.

Üniversite Öğrencisi Nasıl Kredi Alabilir?


Aile onayı ile öğrenim kredisine başvurabilir. En kolay yolu budur. Birçok banka öğrenim kredisi sağlamaktadır. İhtiyaç kredisine başvurmak için çoğu banka belirli bir süre çalışmış olmanızı isteyebilir. Fakat nadir olsa da bankaların kredi verme stilleri değişmektedir. Sigorta istemeden kefil yolu ile de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlara sahip değilseniz eğer yapmanız gereken tek şey kredi notunuzu yüksek tutmaktır. Bankalarla, telefon şirketleriyle, finansal kuruluşlar ile aranızı iyi tutmaktır.
Üniversitelilerin Bankalardan Kredi Alması İçin Gerekli Koşullar 
Öncelikle öğrenciler herhangi bir gelir belgesine sahip olmadıklarından gelir belgesine sahip olmayan kişiler sınıfında değerlendiriliyorlar. İlk adımda genel olarak öğrencilerde aranan en önemli şart kredi notu risksiz bir pozisyonda olmalarıdır. Eğer durum böyleyse öğrenciler gelir belgesi olmadan kredi veren tüm bankalara kredi için başvuruda bulunabilirler. Üstelik hem gelir belgesi hem de herhangi bir kefile ihtiyaç duymadan kredi çekmeleri bazı şartlarda mümkün diyebiliriz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi


Ders çalışmak üzerine oluşturduğu slogan ile Ziraat Bankası öğrenciye kredi olarak 36 ay vadeli ve düşük faizli kredi seçenekleri sunuyor. Ödeme kolaylıkları oldukça fazla olan bu kredi üniversite eğitimi, kurs masrafları ve dershane giderleri için veriliyor. Ziraat Bankası 60 vadeli bu eğitim kredisi için kefil ya da gelir ile ilgili bir teminat ya da gelir belgesi istenmektedir. Bu kredi öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile bireyine, düzenli bir geliri var ise öğrenciye ya da kursiyerlere de ödenebilmektedir.

VakıfBank Eğitim Kredisi 


Vakıf Bank’ın kredi konusundaki yelpazesi oldukça geniş denilebilir. MEB onaylı kurslar, yaz veya spor okulları, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora okuyan üniversiteliler, ilkokuldan üniversiteye kadar okumakta olan olan tüm öğrenci velilerine tam 40.000 TL’ ye kadar kredi veriliyor. Vakıf Bank öğrenci kredisi için kampanyalardan yararlanmak isteyenlerin gelir belgesi ile Vakıf Bank’ a ziyarette bulunmaları gerekiyor. Vakıfbank mevzuatını tam olarak sağlayabilen herkes Vakıf Bank’ın eğitim kredisinden faydalanabilmektedir.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi 


İş Bankası daha önce de yaptığı gibi eğitime destek vermeye 2020 yılında da devam edecektir. Öğrencilerin özel okulları, üniversite öğrencilerinin eğitim masrafları ve benzeri için İş Bankası eğitim kredisi veren bir banka olarak başvuru sırasında eğitim almakta olduğuna dair öğrenci kayıt evrakı ve okul masrafını gösteren evrakına sahip olmalıdır. Bu kredi okulun hesabına yahut faturalandırılmış halde nakit olarak elden teslim alınabilmektedir.

Üniversitelilere Kredi Veren Diğer Bankalar

TEB

Ziraat Bankası

Garanti Bankası

Denizbank

İş Bankası

Vakıfbank

HSBC

Qnb Finansbank


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum