Ücretsiz laptop ve tablet nasıl alınır? MEB - BAYKAR - Acun Ilıcalı haydi şimdi bedava tablet laptop başvuru formu!


​​​​​​​BAYKAR - MEB - Acun Ilıcalı bedava tablet bilgisayar laptop başvuru formu! 2020-2021 eğitim öğretim yılında Acun Ilıcalı bedava bilgisayar, MEB ücretsiz tablet ve BAYKAR bedava laptop kampanyasına öğrenciler yoğun bir ilgi göstermekte. Belediyelerden ücretsiz tablet nasıl alınır? Dizüstü bilgisayar ya da laptop, taşınabilir türden, genellikle ekran ve klavye olmak üzere iki parçadan oluşan kişisel bilgisayarlardır. Dizüstü bilgisayarlar küçük ve taşınabilir olmaları açısından avantajlıdır

Ücretsiz laptop ve tablet nasıl alınır? MEB - BAYKAR - Acun Ilıcalı haydi şimdi bedava tablet laptop başvuru formu!
01 Ekim 2020 - 08:54 - Güncelleme: 01 Ekim 2020 - 08:56

MEB - BAYKAR - Acun Ilıcalı  tarafından bedava tablet ve laptop için milyonlarca öğrenci heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Bu anlamda bedava tablet laptop başvuru formu! Ücretsiz laptop nasıl alınır? Sorularının yanıtları merak ediliyor. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.  Acun Ilıcalı ise 7.5 milyon lira bağış toplandığını ve bu rakamlara tablet ve laptop alınacağını söyledi. 


BAYKAR TABLET YARDIMI NASIL ALINIR?Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Bayraktar "Fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktık. Engeller kaldırıldığında öğrencilerimizin bizi daha güzel bir geleceğe ulaştıracağına inanıyoruz" dedi.
ÜCRETSİZ TABLET VE LAPTOP ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÜCRETSİZ LAPTOP VE TABLET NASIL ALINIR?

Baykar Genel Müdürlüğü tarafından konu hakkında sosyal medya üzerinden bir açıklama yapıldı. Öğrenciler arasında eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanmasının en büyük gayeleri olduğu belirtildi. Bunun için alınan tabletlerin ihtiyaç sahibi olan öğrencilere dağıtılması için Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak yürütülecek bir çalışmanın ardından ihtiyaç sahibi öğrencilerin belirlenmesi ve dağıtım işlemlerinin yapılması planlanıyor. Ancak bu dağıtım işlemlerinin ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor.

Covid-19 ile birlikte hiç beklemediğimiz bir anda sağlık tedbirleri gereğince uzaktan eğitim sistemine döndüğümüz ülkemizde Askıda Ekmek uygulamasının bir benzerini günümüzün ihtiyaçları çerçevesinde hayata geçiriyoruz, yeni bir toplumsal dayanışma hareketi başlatıyoruz; Askıda Tablet!

Alan kişi ile veren kişinin birbirini tanımadığı ve görmeden yardım edeceği bu Askıda tablet kampanyasına nasıl başvuru ve yardım edebiliceğinizi araştırdık. Tuzla'da ikamet eden ve eğitim için imkanı olmayan öğrencilere ulaşmayı planlayan bu kampanya için askidatablet.com adresine girip "Askıdan Tablet Talep Et" butonuna tıklayınız.

Karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Doğruluğunu onaylayın ve formu gönderin. Belediye görevlileri formunuzu inceleyip doğruluğunu onaylayacak. Ardından askıya bırakılan tabletlerden biri belediye görevlileri tarafından evinize kadar getirecek. Eğer imkanı olmayan öğrencilere yardım etmek ve Askıya tablet bırakmak isterseniz "Askıya Tablet Bırak" butonuna tıklayınız.

Çıkan forma bağışcı bilgilerinizi ve paylaşacağınız tabletin adeti ve türünün ne olduğunu belirtip formu onaylamanız gerekiyor. Belediye görevlileri tableti sizden alıp yardım edilecek öğrencilere ulaştıracaktır. Ayrıca ikinci el tabletlerinizi de bağışlayabilirsiniz.

ACUN ILICALI BEDAVA BİLGİSAYAR, LAPTOP, TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

TV8 ekranlarında Haydi Şimdi kampanyası ile başlatılan bedava bilgisayar, laptop, tablet başvurularına durumu olmayan aileler ve öğrenciler oldukça fazla ilgi gösteriyor. Birçok öğrenci, yapılan son yardımların ardından bedava bilgisayar için nasıl başvuru yapılacağını sorguluyor.

Acun Ilıcalı tarafından başlatılan 'Haydi Şimdi' sloganı doğrultusunda düzenlenen gecede 100 bin lira üzerinde bağış yapanlar canlı yayına alındı. SMS ile bağış yapmak isteyenler ise EĞİTİM yazıp 2686'e mesaj atarak 10 TL bağışta bulunmayı ihmal etmedi. Gecenin sonunda Acun Ilıcalı, 7.5 milyon lira bağış toplandığını ve bu rakamlara SMS’lerin dahil edilmediğini ifade etti.


LAPTOP NEDİR?

Dizüstü bilgisayar ya da laptop, taşınabilir türden, genellikle ekran ve klavye olmak üzere iki parçadan oluşan kişisel bilgisayarlardır. ... Dizüstü bilgisayarlar küçük ve taşınabilir olmaları açısından avantajlıdır. İlk portatif DOS bilgisayarını 1985'de Siemens Nixdorf üretmiştir

TABLET NEDİR?

Tablet, dokunmatik bir arayüze sahip kablosuz, kolay taşınabilir bir kişisel dijital asistandır (PDA). Bilgisayarların sahip olduğu özelliklerin kısıtlı bir kısmına sahiptir. Tabletler genellikle bir dizüstü bilgisayardan daha küçük fakat bir akıllı telefondan daha büyüktür.

PDA (Psersonal Digital Assistant): Türkçede “kişisel dijital asistan” olarak kullanılan kavram, son zamanlarda akıllı telefonları ve tabletleri tanımlamak için kullanılıyor.

Tablet PC, kişisel bir dijital asistan (PDA) ile dizüstü bilgisayar arasında bir melez olan taşınabilir bir bilgisayardır. Dokunmatik ekran arayüzüne sahiptir ayrıca portatif veya sabit bir klavyeye sahiptir. Tablet pcler bir çok yerde “2 in 1” ya da “2 si bir arada bilgisayar” terimleriyle de anılıyorlar.

Tablet Pcler normal tabletlerden daha üstün özelliklere sahiptir. Yerleşik Web tarama yeteneklerine, çoklu bağlantı seçeneklerine, kapasitif dokunmatik ekranlara sahiptir bununla birlikte multimedya yani dahili ses ve görüntü çıkışlarına (HD dahil) sahiptir. Tablet PC’lerde, kullanıcıların ekranları dikey veya yatay modda görüntülemelerine olanak veren ivmeölçer denilen ayarlama seçenekleri de bulunur.

Günümüz teknoloji dünyasında BYOD (Bring Your Own Device yani kendi cihazını kullan/getir) sistemi ile çalışan iş yerlerinde, kullanıcılar artık kendi bilgisayarlarını getirmekte, durum böyle olunca insanlar taşıması ve diğer özellikleri sayesinde tablet pclere yöneldi. Popülaritesi de böylece arttı.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum