TEB 4466 SMS kredi başvurusu nasıl yapılır? TEB bank kredi başvurusu ve yöntemler!

Teb kredi başvurusu sonucu müşterilerin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Çünkü krediye başvuran kişiler, bu durumun bir an önce sonuçlanmasını istiyor. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken şey ise başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için sorgu ekranını kullanmak. Sorgu ekranı üzerinden bazı bilgilerinizi girerek son durumu rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

TEB 4466 SMS kredi başvurusu nasıl yapılır? TEB bank kredi başvurusu ve yöntemler!
25 Nisan 2020 - 17:26

Sorgu ekranına yazmanız gereken bilgiler ise TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız. Böylelikle, banka şubesine kadar gitmeye gerek kalmadan son durumu rahat bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Teb kredi kartı başvurusu da bu anlamda oldukça basit yöntemler ile kısa bir zaman dilimi içerisinde yapılabiliyor. Bu anlamda birkaç farklı yol mevcut. Bu yollardan birisi elbette herkesin bilmiş olduğu banka şubesi üzerinden yapılan kredi başvurusu. Bunun için ülke genelinde yer alan banka şubelerinden birisine gitmek ve bu konuda uzman olan bir müşteri temsilcisi ile görüşmek gerekiyor.


Ayrıca internet şubesi üzerinden kredi kartı başvurusunu da oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde yapabilirsiniz. Bunun için kendi TC kimlik numaranızı, açılan yeni panele girmeniz gerekiyor. Ardından da adınıza kayıtlı olan cep telefonu numarasını yazmalısınız. Bu aşamadan ürün çeşidini seçmeyi unutmayın. Çünkü banka bünyesinde birçok farklı kredi kartı türü bulunuyor. Bunlardan size en uygun olanını seçmeniz gerekiyor.Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu Teb ile artık hemen alınabiliyor. İnsanların belli nedenlerden dolayı krediye ihtiyaç duyduğu biliniyor. Bu aşamadan bankalar aracılığı ile kredi çekmek isteyenler, değişik kredi türleri ve kredi imkanları ile karşı karşıya geliyorlar. Teb aracılığı ile kredi çekmek isteyenler bu işlemi kolay bir biçimde ve farklı yöntemlerle yapabiliyorlar. İlk olarak kullanılan yöntem sms ile yapılan başvurular. Kısa mesaj göndermenin oldukça basit ve gündelik hayatın bir parçası olan işlem olduğunu herkes biliniyor. Bu yüzden kısa mesaj ile kredi başvurusunda bulunmak insanların işine geliyor. Krediyi bu şekilde talep etmek için ilk olarak mesaj bölümüne TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz. Bunun ardından da ilgili mesajı 4466 numaralı telefona yolluyorsunuz. Bu işlem ile başvuru süreci de başlamış oluyor.

Banka şubesi aracılığı ile kredi almak da mümkün. Bu oldukça eski ve klasik bir yöntem. Teb şubelerinden birisine giderek kredi almak istediğinizi söylemek yeterli olacak. Ancak bu noktada size ait olan bazı belgeleri de ibraz etmelisiniz. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi ve fatura ile maaş belgesi bulunuyor.
Son kredi başvurma yöntemi ise internet aracılığı ile yapılıyor. Artık her bankanın bir internet şubesi olduğu biliniyor. Bu şubelere giriş yapmanızın ardından cep telefonu numarası ile TC kimlik numaranızı ilgili yerlere giriyorsunuz. Böylelikle başvuruyu da tamamlamış oluyorsunuz. Banka ise bu başvuruyu incelemeye alıyor ve en kısa zaman içerisinde size bir dönüş sağlıyor. Anında kredi veren bankalar arasında TEB, Garanti bankası, Akbank, Finansbank, Yapı Kredi, Deniz bank gibi bankalar bulunuyor.


TEB SMS ile Kredi

TEB kredilerine birden fazla yolla başvuruda bulunabilmeniz mümkün. Bunlardan biri de SMS ile kredi başvurusu. TEB kredilerine baktığınız zaman genel olarak internetten başvuru yapabilme imkanınız vardır. SMS ile kredi başvurusu bankanın sunduğu sadece bir kredi için geçerlidir. SMS ile sadece TEB Pratik İhtiyaç Kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için da telefonunuzun mesaj kısmına T.C. Kimlik Numaranızı yazmanız ve 4466’ya göndermeniz yeterli olacaktır. Banka çok kısa bir süre içerisinde size geri dönüş yapacaktır. Krediniz onaylanması durumunda kullanabileceğiniz limit ve faiz oranları size bildirilecektir. Bunun dışında banka, sizi şubelere çağırarak kredi başvurunuzu şube üzerinden yapmanızı isteyebilir.


Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz

YORUMLAR

  • 0 Yorum