Taşeron işçi ek ödeme zammı kaç TL? 4'D'li taşeron işçiye bayram öncesi ikramiye müjdesi!

4'D'li taşeron işçiye bayram öncesi ikramiye müjdesi geldi. Milyonlarca 4'D'li taşeron işçi ikramiye haberini bekliyordu. Bu bağlamda Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz bir son dakika açıklaması yaptı. Tüz yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde PTT bünyesinde çalışmakta olan 14 bin işçiye bayram öncesi ikramiye müjdesi verdi. Peki Taşeron işçi ek ödeme zammı kaç TL? İşte tüm detaylar

Taşeron işçi ek ödeme zammı kaç TL? 4'D'li taşeron işçiye bayram öncesi ikramiye müjdesi!
11 Mayıs 2020 - 13:52

Taşeron işçi ek ödeme zammı kaç TL? Kamuda çalışan 14 binden fazla taşeron işçiye bayram öncesi ikramiye müjdesi geldi. Konu ile ilgili açıklama Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz'den geldi. İşte taşeron ikramiye açıklaması. Koronavirüs ile mücadele kapsamında en çok çalışan personellerden olan PTT taşeron işçilerine Ramazan Bayramı öncesi ikramiye verileceği açıklandı. Söz konusu ikramiye ödemesi için konuşan Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz, girişimlerinin sonuç verdiğini, bayramdan önce işçilere ikramiye ödemesi yapılacağını söyledi. 
 


PTT ONAYLADI

Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz yaptığı açıklamada bayram önhcesi ikramiyenin PTT Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığını söyleyerek,“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de baş gösteren korona virüs sürecinde PTT’de çalışan yaklaşık 14 bin taşeron işçi kardeşimiz bu süreçte görevlerinin başında milletimize hizmet ettiler." ifadelerini kullandı.

Tüz açıklamasının devamında, "Sendika olarak bu kardeşlerimizin bir nebze rahatlamaları noktasında PTT Genel Müdürlüğüne talepte bulunup, çalışanlara ikramiye verilmesini talep ettik.Talebimiz uygun görüldü ve PTT Genel Müdürümüz Hakan Gülten tarafından onaylandı. Buradan sizlerin aracılığı ile 14 bin PTT çalışanı taşeron kardeşimize bu süreçte göstermiş oldukları özveri için teşekkür ediyor, her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum." dedi. 14 BİN İŞÇİYE VE AİLESİNE İYİ HABER

Öz-Haber İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Sefa Tuğdar , ikramiyeler hakkında yaptığı açıklamada mutluluğunu ifade etti. Tuğdar, ikramiyeye işçilerin de çok sevindiğini söyleyerek, “PTT çalışanı olan taşeron işçi kardeşlerimiz bu duruma çok sevindiler. Bayram öncesi böyle bir ikramiyenin arkadaşlarımızın hesabına yatacağını öğrendik. Kararın alınmasında emeği geçen Genel Başkanımız Harun Tüz ve desteklerini esirgemeyen Memur-Sen ile Kamu-Sen temsilcilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

TEDİYE NE DEMEK?

Tediye kelime olarak ek ödeme ya da ikramiye anlamı taşıyor. Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele verilen ek ödemedir. Kamuda çalışan taşeron işçilere yıl başından beri 4 taksit şeklinde tediye ödemesi gerçekleşiyor.

KİM, NE KADAR TEDİYE ALACAK?

Kamuda kadroya geçen taşeron işçiler de dahil olmak üzere kamuda görev yapan işçilerin tamamına 13 günlük ücretleri üzerinden tediye ödemesi yapılacak. Bu kapsamda asgari ücretle çalışan bir işçiye 13 günlük ücreti karşılığı en az 913 TL ilave tediye ödenecek. Kamu işçisinin ücreti arttıkça eline geçen tediye miktarı da artacak. Örneğin, 3.000 TL brüt ücreti olan bir kamu işçisine 929 TL, 3.500 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.084 TL, 4.000 TL brüt ücreti olan kamu işçisine 1.239 TL ilave tediye ödenecek. Ocak ayı ilave tediyeleri vergi dilimi en düşük seviyede olduğu için yüzde 20 üzerinden vergilendirilecek.

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum