Tarih dolmadan hemen başvuru yapın! SGK ve Bağkur'lu emeklilere tek seferlik 1.500 TL ve 2.500 TL ödeme yapılacak!

​​​​​​​Emekliler özellikle korona virüs salgını yaşadıkları parasal eforluklardan bir nebze de olsa kurtuluyor. Emeklinin parasal açıdan hafiflemesini sağlayacak olan 1500 TL ek ödeme, güç günler geçiren bir hayli emekliye ilaç gibi gelecek. Promosyon taban meblağına çoğalış müjdesi şu gizemeler milyonlarca emeklinin gündemindeki yerine gözetiyor. Üç senede bir emekliye ek hasılat olan banka promosyonunda fırsat devam ederken taban meblağa yeni çoğalış konuşuluyor. 

Tarih dolmadan hemen başvuru yapın! SGK ve Bağkur'lu emeklilere tek seferlik 1.500 TL ve 2.500 TL ödeme yapılacak!
15 Kasım 2020 - 09:08 - Güncelleme: 15 Kasım 2020 - 09:09
Korona virüs salgını sonrası cemiyetin bir hayli kesimine yapılan devlet destekleri, yurttaşların bir nebze de olsa rahat soluk almasını sağlamış bulunuyor. İlk olarak 2017 senesinde ilk defa verilen promosyon ödemeleri, milyonlara 3 senede bir ek hasılat oluyor. Bu senenin ödemesi Mart ayında yapıldı. 3 senelik vaat süresi dolan emekliler ve yeni emekli olanlar istedikleri bankalara müracaat yaparak promosyon ödemesi alabiliyor. Bazı bankalar ise kampanyalarla tutarı artırıyor. İsteyenler bu imkanlardan yararlanabiliyor. Ancak şartları iyi araştırmak gerekiyor.
 

 

Emeklilere promosyon veren bankalar hangileri? Hangi banka ne kadar promosyon ödeyecek?

Garanti BBVA'dan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA, 1.500 liraya kadar emekli maaşı alanlara 800 lira, 1.500-2 bin 500 lira arasında emekli maaşı alanlara 1.000 lira, 2 bin 500 lira ve üstünde maaş alanlara ise 1.200 lira nakit promosyon ödemesi yapacak.

Böylece Garanti BBVA, emeklilere ödediği promosyonda yüzde 166'lık artış gerçekleştirmiş olacak. Maaşını Garanti BBVA'dan alan emekliler, yüzde 0,99 faiz oranlı özel ihtiyaç kredisinden faydalanabilecek. Garanti BBVA'lı emekliler, şubeye gitmeye gerek kalmadan, ATM, mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla maaşlarını kolayca Garanti BBVA'ya taşıyabilecek.


Ziraat Bankası emekliye ne kadar promosyon veriyor?

Emekli maaşını 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan çekeceği sözünü veren emeklilere maaşlarına göre şu şekilde ödemeler verilmektedir:

2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 750 TL
1.500 TL ile 2.500 TL arası maaş alanlara 625 TL

1.500 TL ve altında maaş alanlara 500 TL

Promosyondan yararlanmak isteyen emekliler PRO yazıp T.C. kimlik numarasını 4757 numarasına kısa mesaj olarak göndermesi halinde promosyondan yararlanmak adına başvuru yapmış sayılır. Ayrıca kişiler bizzat şubelere giderek veya dijital ortamdan da promosyon işlemlerine başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Şekerbank

Emekli maaşını 3 yıl süreyle Şekerbank'tan alan emekliler 500-625 ve 750 TL şeklinde düzenlenen promosyon miktarlarından yararlanabiliyor. Ayrıca en az 2 adet otomatik ödeme vermesi halinde 150 TL, sahip oldukları kredi kartlarından 1000 TL işlem yapacak olan emeklilerde de 200 TL ek ödeme hakkı sunuluyor.

Yapı Kredi Bankası

Emeklilik paketi adı altında promosyon ödemesi yapan Yapı kredi, emekli maaşını 3 yıl süreyle banka üzerinden alan emeklilere 1500 TL 'ye varan promosyon ödemesi yapıyor.

Halkbank, Fibabank, Ziraat, Vakıfbank Fibabank da diğer devlet bankaları gibi emekli maaşlarını bankasından alan emeklilere 500-625 ve 750 TL miktarında promosyon ödemesi yapıyor.

ING Bank

Emekli maaşını bankadan alan müşterilerine 750 TL 'ye varan miktarlarda promosyon ödemesi yapan ING Bank, ayrıca kredi kartları üzerinden 750 TL harcama yapan müşterilerine 50 TL ek ödeme yapacak.

İş Bankası

Promosyon ödemelerinde yüksek oranlar belirleyerek emeklisini sevindiren İş Bankası 750 TL den başlayan promosyon ödemesini maaş durumuna göre 875- 1000 TL civarına yükseltiyor.

Akbank

Emeklilere 3 yıl kalma şartıyla emekli promosyonu adı altında katkı sağlayan Akbank, alınan maaş miktarına göre 500-625 ve 750 TL 'ye varan ek ödeme yapıyor.

Denizbank

Kendi yakınlarını ve emekli arkadaşlarını Denizbank'a getiren müşterilerine ek 100 TL ödeme yapan Denizbank, emekli maaşını 3 yıl süreyle bankadan alan müşterilerine 675-850 ve 1000 TL ödeme yapıyor.

Promosyondan Yararlanma Şartları Nelerdir?

Promosyondan yararlanmak isteyen emekliler, banka değişikliği yapmadan 3 yıl boyunca bankalarında kaldıkları takdirde vaat edilen promosyondan yararlanabilecek.

İkinci Promosyon Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Promosyon ödemelerine 2017 yılının Şubat ayında başlayan bankalar, 3 yıldan beri bankalarında kalma sözünde duran müşterilerine bunu devam ettirmeleri halinde ikinci promosyon döneminde de ödeme yapmayı sürdürecek.Banka değişikliğini süre dolmadan yapmak gerekiyor 3 yıl süreyle aynı bankada kalmaya devam eden emekli vatandaşlar diledikleri zaman farklı bankalarla anlaşma sağlayarak ek ödemelerini daha da yükseltme yoluna gidebiliyor.

Fakat anlaşma yapılan süre dolmadan banka değişikliği yapmaları halinde almış bulundukları promosyonları bankaya geri iade etmek zorunda kalıyor. Banka değiştirerek uygun gördükleri bankaları seçmek isteyen emekliler bu işlemleri e-devlet sitesi üzerinden yaparak yeni bankalarını belirleyebiliyor.

NASIL ARTIRILIR?

Bazı bankalar ise kampanyalarla tutarı artırıyor. İsteyenler bu imkanlardan yararlanabiliyor. Ancak şartları iyi araştırmak gerekiyor. Ek ürün koşulu aramaksızın bin-bin 200 lira ödeme yapanlar olduğu gibi, belirli koşullara uyanlara 2 bin 550 liraya varan promosyon verenler de var.

TABAN TUTARA YENİ ZAM

Emekliler, promosyonda taban tutarların daha da artırılmasını istiyor. Konu Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından da gündeme taşındı. Dernek, "Banka promosyonlarına bir artış daha yapılsın. Promosyon için bir komisyon kurulsun ve bütün taraflar masada olsun" açıklaması yaptı.

YENİ EMEKLİ OLAN NE YAPACAK?

Emeklilik başvurusu yapılırken maaş seçme imkanı var. Başvurunuzu yaparken promosyon tutarlarına bakarak seçim yapabilirsiniz. Maaş bağlanır bağlanmaz da taahhüdünüzü verip ödemeyi alabilirsiniz.

SÜRE BİTMEDEN BANKA DEĞİŞİR Mİ?

Eğer kredi kullanmamışsanız kalan sürenin promosyonunu iade edip ayrılabilirsiniz.

MAAŞ ALINAN BANKA NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Maaşın yatırılması istenen bankanın herhangi bir şubesine başvurmak yetiyor. e-Devlet'ten de banka seçilebiliyor.

YENİ EMEKLİ OLAN PROMOSYON ALABİLİR Mİ?
 
Emeklilik başvurusu yapılırken maaş seçme imkanı var. Başvurunuzu yaparken promosyon tutarlarına bakarak seçim yapabilirsiniz. Maaş bağlanır bağlanmaz da taahhüdünüzü verip ödemeyi alabilirsiniz.
 

Ekonomiajansi.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum