Senetle kredi ve borç para veren bankalar... Senetle kredi alabilmek için ne yapılmalı?

Nakit ihtiyacı olan kişilerin başvurduğu bazı yollar vardır. Örneğin bu yollardan bir tanesi senetle kredi almaktır. Senetle kredi alabilmek içinde farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında senetle para veren tefecilerdir. Özellikle kredi notu düşük olan ya da bankaların kara listesinde olan kişilerin başvurduğu bu yöntem oldukça da tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Bunlardan dolayı senetle kredi alabilmek için bankalara gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Senetle kredi ve borç para veren bankalar... Senetle kredi alabilmek için ne yapılmalı?
21 Nisan 2020 - 08:58

Ziraat Bankası, işletmelerin nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Senet Karşılığında Avans Kredisi imkanı sunmaktadır. Senet portföyüne karşılığı uygun faiz oranlı kredi vermektedir. Bu kredi henüz ödeme vadesi gelmemiş ve gerçek ticari işlemlerden doğan Kambiyo Senetlerinin Ziraat Bankası’na temlik edilmesi karşılığında sadece faiz tahakkuk yöntemi açsından Borçlu Cari Hesap Kredisi şeklinde işlemektedir. Bunun yanı sıra senet karşılığı spot kredisi de mümkündür. Bankalardan kredi alamayan kişilerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisi senetle borç para bulmaktadır. Senetle borç para bulmak zor bir iştir. Özellikle internette çıkan senetle kredi verilir gibi ilanlara itibar etmemenizi öneriyoruz. Senetle kredi alabilmeniz için faktöring firmalarına başvuru yapabilirsiniz. 

Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası’nın senetle kredisinin yanı sıra bazı bankalar da gelir belgesi istemeden kredi verebilmektedir. Bu da çalışmayan kişilere de kredi alabilme ve ihtiyaçlarını karşılama şansı yaratmaktadır. Gelir belgesiz kredi alma yollarından bir tanesi TEB’in mobil uygulaması CEPTETEB’tir. Bu uygulama ile alınacak kredi için gelir belgesi şartı aranmamaktadır. Bir diğer yol ise Enpara.com’dan kredi almaktır. 30.000 TL kredi imkanı sunan Enpara.com gelir belgesi sormamaktadır. Tercih edilebilecek bir diğer kanal ise N Kolay Kredi’dir.

Senetle Para Veren Yerler
Senetle para veren yerler olarak sizlere faktöring firmalarını tercih etmekteyiz. Bu firmalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız faktöring firmaları bireysel müşterilere bakmamaktadır. Faktöring firmaları kredi başvurusu için şirket olmanızı isteyecek ve ipotek vermeniz doğrultusunda sizlere kredi verecektir. Bu şirketlerde kredi sicili önemli değildir. Kredi sicili önemli olmadığı için sizden ipotek istemektedirler. İpotekli olarak kredi almak istediğinizde verdiğiniz taşınmazın borcu olmaması gerekiyor. Kredi limitiniz de verdiğiniz mülkün ekspertiz değerine göre verilecektir. Genel olarak faktöring firmaları ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. 100.000 TL değerindeki bir mülke 50.000 TL kredi alabilirsiniz.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Özellikle İzmir, Antalya, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Mersin, Çanakkale, Konya, Diyarbakır,  Trabzon ve Samsun gibi illerde senetle para veren kuyumcular bulabilirsiniz. Senetle para veren kuyumcular genellikle merkez kuyumcular çarşısında bulabilirsiniz. Her kuyumcu senetle altın, bilezik vermemektedir. Bu yüzden ilk önce etrafınızda tanıdığınız kuyumculara giderek böyle bir işlem yapıp yapmadığını sorabilirsiniz. Ayrıca etrafınızda senetle para veren kuyumcuları bulmak istiyorsanız www.google.com/maps sitesine girerek arama kısmına senetle altın yazmanız yeterli olacaktır.

Senetle altın veren yerler genel olarak fazla yüklü miktar sizlere para vermezler. Genellikle düğün harcamaları veya acil nakit ihtiyaçlarınız için yardımcı olmaktadırlar. Eğer ihtiyacınız 5.000 TL civarında ise senetle altın veren kuyumculardan bu işinizi görebilirsiniz.

İstanbul, İzmir, Ankara Senetle Kredi

Senetle kredi araması yaptığınız zaman internet üzerinden epeyce firmalar karşınıza çıkabilir. Bu konu hakkında sizleri uyarmak istiyoruz. Senetle kredi verilir diye verilen ilanlar genellikle dolandırıcıların işi olabilir. Bu yüzden kimseye önden dosya masrafı adında para vermeyiniz. Çünkü kimse kimseye senetle para vermez. Senetle para veren kişiler tefecilerdir. Tefecilerde sizin ipoteğinizin olmaması halinde yine para vermeyeceklerdir. Bu yüzden para ihtiyaçlarınızı bankalardan yapabilirsiniz.Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum