PTT 55 bin personel alımı başvuru şartları nedir? Güncel PTT personel alımı ne zaman yapılacak?

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü personel alımı ne zaman yapılacak? Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 2020 personel alım koşulları neler? gibi suallerin cevapları yoğun bir biçimde inceleniyor. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü daha evvel açıkladığı kadrolarda personel alımı Mayıs veya Haziran içerisinde yapması bekleniyor. Koronavirüs sebebi ile Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bir çok yük edindiği üzere personel beceriksizliği sezildi. Bu kapsamda banalleşme sürecine girildiği üzere Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü idaresinden Mayıs veya Haziran ayları içerisinde duyuruya çıkarak bu alımı yapması bekleniyor.

PTT 55 bin personel alımı başvuru şartları nedir? Güncel PTT personel alımı ne zaman yapılacak?
26 Kasım 2020 - 14:24 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 14:25
PTT personel alımı güncel başvuru şartları adaylara sunuldu. Koronavirüs sebebi ile kargo ve diğer işlemler için personel eksikliği hissedildi.  PTT şubelerine 55 bin personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. PTT'de çalışmak isteyen adaylar alım ile ilgili güncel bir açıklama olup olmadığını merak ediyorlar. PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT 2020 personel alım şartları neler? gibi soruların yanıtları da merak konusu oldu. PTT personel alımına dair tüm merak edilenleri sizler için derledik.
 PTT personel alımı ne zaman yapılacak? 


PTT 2020 sözleşmeli personel alım tarihleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. PTT personel alımlarına ilişkin son gelişmeler geldikçe haberimize eklenecektir.

PTT personel alımı başvuru şartları;

Türk vatandaşı olmak,

En az lise mezunu olmak,

Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak,

Erkekler için askerliğini yapmış olmak,

Erkekler en az 1.73 cm. bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak,

İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma,

Madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

Kamu haklarından yasaklı olmamak,

Görevini yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak,

5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak,

Tercihen para ve değerli eşya taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak,

KPSS puanı bulunuyor olmak,

PTT'nin hangi kadrolara alım yapması bekleniyor?

Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)
Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik)
Tekniker
Mühendis
PTT Uzman Yardımcısı
Avukat
Postacı
Mimar
PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk)
Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)
Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)
PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)
PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık)
Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı)

PTT nedir?

PTT, 170 yılı aşan geçmişi ile Türkiye'nin en köklü devlet kurumlarından biridir. Günümüzde birçok alanda hizmet veren bir anonim şirkete dönüştürülmüştür. PTT, yani Posta ve Telgraf Teşkilatı; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı genel müdürlük seviyesinde bir devlet kurumudur. Türkiye'nin posta örgütü olan PTT'yi internet ve akıllı telefonlar icat edilmeden önce mektuplarla, ankesörlü ve jetonlu telefonlarla, telgraflarla tanıyoruz. Teknolojideki gelişmelere paralel olarak bünyesinde büyük değişiklikler yaşanan PTT, 2013 yılında anonim şirket haline getirildi. Makalemize PTT ile ilgili birçok bilgiyi bulabilirsiniz.


Ekonomiajansi.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x