Memur ve personel alımı KPSS'li KPSS şartsız 2020 Ekim ayı başvuru şartları nedir? İşte güncel kamu personel alımları


​​​​​​​2020 Ekim ayı KPSS'li KPSS koşulsuz memur ve personel alımı müracaat koşulları ve fotoğrafı duyurular merak ediliyor. 2020 seneyi Ekim Ayı bültenleri yayımlandı. Binlerce personel ve memur alımı yapılacak. Kamuya alım yapacak müessese ve kadrolar hakkında ayrıntılar haberimizde. Kamu Müessese ve Kuruluşlarına memur personel alımları için müracaatlar yalnızca müesseselerin belirttiği biçimde yapılacak. Bu güzergahta müesseselere müracaat yolları, bizzat, e-Posta ve Online olarak yapmak

Memur ve personel alımı KPSS'li KPSS şartsız 2020 Ekim ayı başvuru şartları nedir? İşte güncel kamu personel alımları
16 Ekim 2020 - 08:39 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 08:40

Ekim ayı içerisinde kamuya değişik bakanlıklar, Belediyeler, Üniversiteler ve kamu kuruluşları alım yapacak. Bu bağlamda memur alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Yeni iş arayanlar veya kamu müessese ve kuruluşlarında iş sahibi olmak isteyen tüm vatandaşların merak ettiği Ekim ayı memur alımları bültenleri için başvurular bugün itibari ile başladı. Müracaat yapmak isteyen adayların müessese ve kuruluşlar tarafından belirtilen bazı kaliteleri taşıyor.  İşte kamu personel alımları

ALIM YAPACAK KURUMLAR:


Ekim ayı içerisinde kamuya farklı bakanlıklar, Belediyeler, Üniversiteler ve kamu kuruluşları alım yapacak. Bu kapsamda alımlar farklı kadrolarda yapılacak. Buna göre Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyeleri, Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi kurumlar alım yapacak. Peki hangi kadrolar için alım yapılacak.

Ekim Ayı içerisinden kamuya başlıca alım yapılacak kadrolar,


Zabıta Memuru,

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

Güvenlik Görevlisi,

Sekreter,

İtfaiye Eri,

Ar-Ge Personeli,

Mühendis,

Düz Memur,

Tekniker,

Tahsildar,

Belediye Trafik Memuru,

Mimar,

Muhasebeci,

Araştırmacı,

Bilişim Personeli,

Hemşire,

Biyolog,

İcra Müdür ve Yardımcısı,

Hakim ve Savcı Adayı,

Aşçı,

Servis Elemanı,

Bulaşıkçı,

Hizmetli,

Sağlık Teknikeri,

Diğer Sağlık Personeli,

Uzman,

Temizlik Personeli,

Gibi bir çok kadro ile Ekim Ayı içerisinden memur ve personel alımları yapılacak.

ZABITA MEMURU ve İTFAİYE ERİ ALIMLARI:

Ekim ayı için bir çok belediye bünyesine Zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapacak. Bu kapsamda adaylardan özel olarak, Erkek adaylar için 167cm ve Kadın Adaylar için 160cm boyundan kısa boylu olmamak, Sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak ve En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gereklidir.

TAPU VE KADASTRO 87 BÜRO MEMURU VE TEKNİKER ALINACAK!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 77 tekniker ve 10 Büro memuru alımı için ilan yayımladı. Alımlar 23 farklı şehirde yapılacak. Bu kapsamda Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden alım yapılacağından KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 102 KAMU PERSONELİ ALACAK!

Orman Genel Müdürlüğüne farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere 102 kişilik kadro ile personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana göre 101 Büro personeli ve 1 Tekniker kadrolarında alım yapılacak. Ayrıca adaylardan 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Ekim Ayı Memur Personel alımları için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda özel olarak ise KPSS, Eğitim, Yaş ve diğer nitelikler aranacak.

KPSS Şartı: 2018 veya 2019 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans Mezunları için

KPSSp93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50,60 veya 70 puan almış olmak. Ancak bir çok kamu kurumu Ekim Ayı içerisinde KPSS Siz Personel Alımı yapacak.

Eğitim Şartı: İŞKUR Kamu gurubu ve dışarıdan alımlar olmak üzere adayların en az ilkokul, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Yaş Şartı: Memur alımları için 35 ve Zabıta ile İtfaiye eri alımları için 30 yaşından büyük olmamak.

EKİM AYI MEMUR PERSONEL ALIMI DETAYLARI:

Eylül ayının bitmesi ile birlikte henüz atanamayan veya yeni mezun olan adaylarımız için Ekim ayında yeni ilanlar yayımlanmaya devam edecek. Ekim ayı içerisinde kamu kurum ve kuruluşları bünyelerine alım yapmak için adaylardan memur personel başvurusu alacak. Başvuru yapmak isteyen adayların kurum ve kuruluşlar tarafından belirtilen bazı nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum