KURULUŞ OSMAN İZLE: ATV ile Kuruluş Osman son bölüm izle - Kurulus Osman son bölüm Dizimag full izle!

​​​​​​​Kuruluş Osman son bölüm sahneleriyle hafızalardaki yerini koruyor. Son bölümü kaçıran veya yeniden izlemek isteyenler Kuruluş Osman son bölümü tek parça izlemenin yolunu arıyor. Kuruş Osman son bölüm full kesintisiz izle linki... Kuruluş Osman'da Dündar Bey'in oğlu "Bahadır" rolüyle dahil olan Çağkan Çulha ise Kayı Obası'nda dengeleri değiştirmeye aday. 19'uncu bölümde ayrıca Moğol komuta "Böke" rolüyle "Atılgan Gümüş" da ilk kez seyirci karşısına çıktı.

KURULUŞ OSMAN İZLE: ATV ile Kuruluş Osman son bölüm izle - Kurulus Osman son bölüm Dizimag full izle!
18 Kasım 2020 - 18:04 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 18:04

Kurulus Osman son bölüm full izleme linki her hafta dizi bitince hayranları tarafından internette aratılmaya başlıyor. Bu manada sizler için Kuruluş Osman son bölüm full izleme linkini haberimizde paylaşıyoruz.  Sahneleriyle sosyal medyaya damga Kuruluş Osman son bölümüne haberimizde yer verdik. Aşağıda yer verdiğimiz videoya tıklayarak Kuruluş Osman son bölümü kesintisiz ve full izleyebilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM İZLEME LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ


KURULUŞ OSMAN'A ÜÇ YENİ İSİM KATILDI

Kuruluş Osman'da Dündar Bey'in oğlu "Bahadır" rolüyle dahil olan Çağkan Çulha ise Kayı Obası'nda dengeleri değiştirmeye aday. 19'uncu bölümde ayrıca Moğol komuta "Böke" rolüyle "Atılgan Gümüş" da ilk kez seyirci karşısına çıktı.

Dizinin 20'inci bölüm fragmanı ise büyük heyecan yarattı. Kayı Obası'nda gerilim günden güne artarken, fragmanda yer alan Osman Bey'in "Öyle kolay can vermek yok evvela hesap vereceksin" sözleri merak yarattı. "Kayı Obası'ndaki kaçınılmaz hesaplaşmanın neticesi ne olacak", "Obadan ayrılan Bala Hatun, Osman Bey'den vaz mı geçti", "İtibar kaybına uğrayan Dündar, oğlu Bahadır'la birlikte nasıl bir oyun kuracak", "Osman Bey, Dündar ve destekçilerine ne yapacak" soruları 20'nci bölümde yanıt bulacak.

OSMAN BEY VE SUNGUR TEKİN BULUŞTU


Osman Bey, Aksakallılar'ın müjdesini verdiği, yoldaşı olacak Kayı ulusunun amcası Sungur Tekin olduğunu büyük bir sürpriz sonucu öğrendi. Kılık değiştirerek Margarit keşişleriyle birlikte uç bölgesine gelen Sungurtekin, oyunu anlaşılınca esir düşmüştü ancak Osman Bey amcasını kurtardı. Osman Bey şaşkınlığını "Senelerce seni Moğol cenginde Gündoğdu emmimle öldü bildik" sözleriyle ifade etti.

Osman Bey, Sungurtekin'le birlikte Moğol-Bizans ittifakına engel olabilecek mi? Bahadır'ın gelişiyle eli güçlenen Dündar Bey, nasıl bir oyun kuracak? Bala Hatun, Prenses Adelfa'yı kurtarabilecek mi? Geyhatu'yu arkasına alan Alişar, sancak beyi unvanını kullanıp Osman Bey'i saf dışı bırakabilecek mi?

SUNGUR TEKİN KİMDİR?

Sungur Tekin (Songur Tigin) Süleyman Şahın 4 oğullarının en büyüğüdür. Ögeday'ın ordusuna sızan ve ilk zamanlarda hain olarak anılan daha sonra öldüğü sanılan Sungurtekin aslında Selçuklu Devleti adına Ögeday'ın ordusuna sızmış ve oradan bilgiler aktaran bir kişidir. Daha sonraları obaya dönen Sungurtekin ilerleyen zamanlarda Gündoğdu ile birlikte tekrar Horasan'a dönmeye karar vermişlerdir. Bu nedenle tarihte Sungurtekin hakkında fazla bilgi bulunmamaktadır.

Sungurtekin ile Gündoğdu geri dönerlerken Ertuğrul ve kardeşi Dündar ise Selçuklu ordusuyla İznik Rum İmparatoruna bağlı birlikler arasında bugünkü Pazaryeri ile Bozüyük arasındaki Ermeniderbendi denilen yerde yapılan savaşı, Selçuklular Ertuğrul Gazinin yardımlarıyla kazanınca, Alaaddin Keykubad ödül olarak Eskişehir ve çevresini Ertuğrul Gaziye verdi. Bu başarıdan sonra Karacahisarı da ele geçiren Ertuğrul Gazi, Söğüt üzerine yürüdü ve burayı fethetti.

Ertuğrul Gazinin ataları, yaklaşık bin veya bin hane olmak üzere diğer Oğuz boyları ile beraber Moğol istilasının da etkisiyle Buhara ve Semerkant üzerinden Ceyhun nehrini geçerek Horasan bölgesinin Merv şehrine yerleştiler.

Selçuklularla beraber Azerbaycan üzerinden Doğu Anadoluya Van Gölünün batısında yer alan Ahlata ulaştılar. Burada Selçuklu Beyleri ile beraber Gürcülere ve Trabzon Rum İmparatorluğuna karşı gaza ve fütuhata katıldılar.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

ATV'de yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin çekimleri İstanbul ilinin Anadolu Yakası'nda yer alan Beykoz ilçesine bağlı olan Riva'da ve platolarda çekilmektedir. Geçmişin dokusunu yansıtmaya çalışan bu çalışmada 1500 kişilik bir ekip ile yapılmaktadır. 

Beykoz ilçesinde yer alan Riva, tatil köyü olarakta bilinmektedir. Doğa ile iç içe olan Riva, günübirlik konaklamalarda da tercih edilen yerler arasında yer almaktadır.Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz


YORUMLAR

  • 0 Yorum