İSMEK kayıtları başvuru şartları! İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İşte İSMEK kurs başvuru linki!

​​​​​​​İSMEK'in verdiği eğitimlerden yararlanmak istiyorsanız www.ismek.ist web sitesinde bulunan online kayıt ol kısmına tıklayarak karşınıza çıkan "İSMEK Kursiyer Giriş"ini yaparak yönlendirileceğiniz "Kursiyer Ön Kayıt Formu"ndaki istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ve Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü’ne bağlı olan İSMEK'te koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitimler yeniden başlıyor. İSMEK tarafından yapılan yazılı açıklamada: 2020-2021 kayıtlarının 11 Kasım’da başlayarak yıl sonuna kadar devam edeceği duyuruldu.

İSMEK kayıtları başvuru şartları! İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İşte İSMEK kurs başvuru linki!
12 Kasım 2020 - 09:26 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 09:27

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Bilme Merkezi İSMEK, 2020-2021 yarıyılında değişik dalda, pek çok programda eğitim verecek. İSMEK'te surat surata eğitimler, pandemi koşullarına uygun bir biçimde verilecek. Peki, İSMEK kayıtları nasıl yapılır? İSMEK kursları ne zaman başlayacak? İşte İSMEK kayıtları ile alakalı ayrıntılar... Siz de aklınızdaki branşı detaylı olarak aratmak istiyorsanız https://ismek.ist/tr/branslar3.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Peki İSMEK hangi alanlarda kurs hizmeti vermektedir.İSMEK KAYITLARI BUGÜN BAŞLIYOR
 
Pek çok farklı alan ve programda nitelikli eğitimlerin verildiği İSMEK’te, yüz yüze eğitim kayıtları 11 Kasım 2020’de başlayacak. Ücretsiz eğitimlerden yararlanmak isteyen İstanbullular, 11 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’dan itibaren,  www.ismek.istanbul sitesinden başvuru yapabilecek. Kayıtlar, kontenjan durumuna göre yıl boyunca devam edecek. 
 
DERSLERE KATILIM İÇİN HES KODU İSTENECEK
 
Eğitim merkezlerine giriş için, her öğrenciden, e-devlet ve/veya “Hayat Eve Sığar” uygulamasından alınacak HES kodu istenecek.


İSMEK KURS BRANŞLARI NELER?

İSMEK'in şimdiye kadar açılmış birçok eğitim ve meslek edindirme kursu bulunmaktadır. Siz de aklınızdaki branşı detaylı olarak aratmak istiyorsanız https://ismek.ist/tr/branslar3.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Peki İSMEK hangi alanlarda kurs hizmeti vermektedir. İşte bu alanlar;

– Ahşap Teknolojisi

– Aile ve Tüketici Bilimleri

– Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi

– Bahçecilik

– Bilişim Teknolojileri

– Büro Yönetim ve Sekreterlik

– Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

– El Sanatları Teknolojisi

– Gıda Teknolojisi

– Giyim Üretim Teknolojileri

– Grafik ve Fotoğraf

– Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri

– Halkla İlişkiler ve Organizasyon

– Harita-Tapu Kadastro

– Hasta ve Yaşlı Hizmetleri

– Hayvan Sağlığı

– Hayvan Yetiştiriciliği

– Hukuk

– İnşaat Teknolojisi

– Kişisel Gelişim ve Eğitim


– Konaklama ve Seyahat Hizmetleri

– Kuyumculuk Teknolojisi

– Makine Teknolojisi

– Motorlu Araçlar Teknolojisi

– Muhasebe ve Finansman

– Müzik ve Gösteri Sanatları

– Okuma Yazma

– Pazarlama ve Perakende

– Radyo – Televizyon

– Sağlık

– Sanat ve Tasarım

– Seramik ve Cam

– Spor

– Tarım Teknolojileri

– Tekstil Teknolojisi

– Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme

– Yabancı Diller

– Yiyecek İçecek Hizmetleri

12-16 yaş arası hizmet veren alanlar;

– Bilişim Teknolojileri

– Grafik ve Fotoğraf

– Yabancı Diller

– Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

– El Sanatları Teknolojisi

– Giyim Üretim Teknolojileri

– Sanat ve Tasarım

– Müzik ve Gösteri Sanatları

– Kişisel Gelişim ve Eğitim

İSMEK KAYITLARI NASIL YAPILIR? 
 
Online İsmek kurs başvurusu için kursiyer.ismek.ist adresini kullanabilirsiniz. Açılan sayfada sistem sizden T.C. kimlik numarası + doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Yabancı ülke vatandaşları ise Foreign Student Login yani (Yabancı Kursiyer Girişi) butonuna tıklayarak kayıt için gerekli bilgileri doldurabilirler.
 
Siteme ilk defa giriyorsanız sizi ilk olarak 3 farklı kutucuğun yer aldığı şartnameler sayfası karşılayacak. Öğrenci şartnamesi, online başvuru ve kayıt şartları ile KVKK aydınlatma ve rıza metnini okumanız ve onaylamanız gerekiyor. Kurs seçimi sayfasında gelişmiş filtreleme aracından ilçe, kurs merkezi, alan, branş seçimi yaparak katılmak istediğiniz kurs merkezi ya da eğitimi kolayca bulabilirsiniz. 

İSMEK'TE EĞİTİM SÜRESİ NE KADARDIR?

İSMEK'te 40 alanda, 327 branşta, 800'e yakın programda verilen eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (M.E.B.) belirlediği müfredatlar çerçevesinde 3 buçuk aydan 10 aya devam eder. Her program için eğitim saati farklıdır. Bazı programlarda tekâmül eğitimleri de verilmektedir. Programın kredisini dolduran öğrencilere M.E.B. onaylı İSMEK Kurs Bitirme Sertifikası, derslere devam eden ancak yeterli başarı gösteremeyen öğrencilere ise Kurs Katılım Belgesi verilmektedir.

İSMEK'in vermiş olduğu M.E.B. onaylı kurs bitirme belgeleri tüm Türkiye'de geçerlidir.


Ekonomiajansı.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum