​​​​​​​İşletmeler için KOSGEB kredisi başvurusu! İşyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi?

Bankaların kredi ürünlerinin yaygın bir şekilde kullanıldığı dönemlerde, tüketicilere yönelik kampanyaların son derece fazla olduğu görülmektedir. İlerleyen dönemlerde ve günümüzde ise artık her kitleye göre kredi kampanyaları söz konusu olmaktadır. Bu nedenle “işyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi?” sorusunun, bu kampanyalar kapsamında olumlu yanıt alabileceğini söylemek isteriz.

​​​​​​​İşletmeler için KOSGEB kredisi başvurusu! İşyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi?
15 Nisan 2020 - 10:26
İşyerleri için gerek bankalar gerekse devlet, birçok kredi kampanyası yürütmekte ve ekipman giderlerinden tutunda, nakliye, üretim ve daha birçok gider bu krediler sayesinde karşılanabilmektedir. İşyerine ekipman almak için kredi istiyorsanız, almış olduğunuz bu eğitim sonrasında bu konuda ilk adımı atlatmış olursunuz. Sonrasında ise KOSGEB’in karşısına bir proje ile çıkmalı ve kapsamlı bir proje hazırlama işi içerisine girmelisiniz. Proje konusunda zaten almış olduğunuz eğitim sayesinde bilgi sahibi olacaksınız. Bunun yanı sıra KOSGEB görevlileri de proje konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.
 İşletmeler İçin KOSGEB Kredisi


Son yıllarda devletin ekonomiye ve üretime katkı amacıyla birçok işletmeye vermiş olduğu destekler göz ardı edilemeyecek durumda. Birçok kurum bu konuda hizmet verirken, bu kurumlar arasında KOSGEB, girişimciler için ayrı bir önem taşımaktadır. İşyeri ekipman kredisi konusunda KOSGEB, direkt olarak karşılıksız kredi vermektedir. Öncelikle KOSGEB’e başvurarak, gerekli olan eğitim ve başvuru aşamalarını geçtikten sonra, işyerinize dilediğinizi ekipmanı alarak, bu ekipmanların parasını KOSGEB’den temin edebilirsiniz. KOSGEB, ilk aşamada ekipman alabilmeniz adına size direkt olarak nakit para vermese de, almış olduğunuz ekipmanları faturalandırmanız durumunda rahatlıkla karşılıksız kredi alabilirsiniz.

İşletmeler İçin KOSGEB Kredisi Başvurusu ve Aşamaları

İşyerinize ekipman almak istiyorsanız ve bu ekipmanların da devlet tarafından karşılanmasını istiyorsanız, öncelikle birkaç zahmetle işe katlanmanız gerekmektedir. KOSGEB’in öncelikle bankalardan farklı olduğunu benimsemeli ve kredi kullanımı konusunda farklı prosedürleri olduğunu kabullenmelisiniz. KOSGEB’den kredi alabilmek adına öncelikle 32 saatlik bir eğitime tabi tutulmanız gerekmektedir. Her ilde bulunan KOSGEB şubelerinde verilen bu eğitimler, yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilmektedir. KOSGEB’den ekipman kredisi alabilmek için bu eğitimi almanız zorunludur.

İşyerine ekipman almak için kredi istiyorsanız, almış olduğunuz bu eğitim sonrasında bu konuda ilk adımı atlatmış olursunuz. Sonrasında ise KOSGEB’in karşısına bir proje ile çıkmalı ve kapsamlı bir proje hazırlama işi içerisine girmelisiniz. Proje konusunda zaten almış olduğunuz eğitim sayesinde bilgi sahibi olacaksınız. Bunun yanı sıra KOSGEB görevlileri de proje konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Projenizi sunmanızın ardından kurul tarafından bir değerlendirilme yapılacak ve tarafınıza verilecek kredi tutarı belirlenecektir. Verilecek bu kredi tutarı nakit olarak değil de, direkt olarak ekipman olarak tarafınıza temin edilecektir. Verilen bu kredinin herhangi bir geri ödemesi yoktur ancak KOSGEB üzerinden daha yüksek meblağlarda geri ödemeli kredi alabilmeniz de mümkündür.

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x