ING Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır? İNG Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

​​​​​​​Bankanın sunmuş olduğu emeklilik sistemi fonu, çalışanlara büyük avantajlar sağlıyor. Zorunlu olmayan ve isteğe bağlı olan bu sistem, emekli olmaya hak kazanan çalışanlara biriken miktarı toplu olarak çekebilme imkanı sunuyor. Biriken miktarı toplu olarak almak istemeyen emekliler, aylık emekli maaşı olarak biriken parayı kullanabiliyor. Sosyal güvenlik sigortasına tamamlayıcı olarak çalışanlara sunulan bu sistem, talep edildiği taktirde hemen iptal edilebiliyor.

ING Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır? İNG Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?
13 Ekim 2020 - 09:06 - Güncelleme: 13 Ekim 2020 - 09:07
Bankanın sunmuş olduğu emeklilik sistemi fonu, çalışanlara büyük avantajlar sağlıyor. INGBANK, mevcut sosyal sigortaya ilave olarak ek kazanç elde edilmesini sağlayan bireysel emeklilik sistemini çalışanlara sunuyor. Aylık düşük bütçeli ödemeler ile yer alınabilen bu sistem, çalışanlara emekli olduktan sonra daha iyi bir hayat şartı sunuyor. Peki İNG bank bireysel emeklilik sistemi nedir? ING bireysel emeklilik iptali nasıl yapılır? Bireysel emeklilik sisteminden faydalanmaya başlandığında, yapılan her ödemeye ek %25 devlet katkısı sağlanıyor.

Devlet tarafından sağlanan %25 pay, devlet katkı hesabında birikiyor. 100 TL ödeme yapıldığındaki 25 TL devlet katkı payı birikim hesabına aktarılıyor. Ve emeklilik hakkı kazanıldığında, toplu ve ya aylık maaş olarak birikimden fayda sağlanabiliyor.
 Bireysel Emeklilik Sistemine Kimler Başvurabilir?

Sisteme dahil olmak ve birikim yapabilmek için 18 yaşı doldurmuş olma şartı aranıyor. Bunun yanı sıra, medeni hak kullanma ehliyetine sahip olmak diğer bir şart olarak ön plana çıkıyor. Bu şartları yerine getiren her çalışan, sistemden yararlanabiliyor. Başvuru tamamlandıktan ve onay verildikten sonra, blokaj süresinin dolması ve ilk katkı payı ödemesinin gerçekleştirilmesinin ardından sistem aktif hale geliyor. Başvurunun reddedilmesi durumunda, yapılan tüm ödemeler kesinti yapılmadan geri iade ediliyor.

Ne Zaman Emekli Olunabilir?

Sisteme dahil olan çalışanların emekli olabilmesi için, sistem içerisinde 10 yıl süre ile aktif olarak bulunması gerekiyor. 10 yıl süreyi doldurmayan ve iptal etmek isteyen çalışanlara, kesintiler yapıldıktan sonra, o güne kadar biriken toplam miktar teslim ediliyor. 10 yıl süre aktif olan çalışanlar, 56 yaşını doldurduktan sonra emekli olmaya hak kazanıyor.

Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvuru Yapılır?

Bireysel emeklilik sistemine, INGBANK şubelerinden başvuru yapılabiliyor. INGBANK internet şubesine giriş yapıldığında, en yakın şube tespit edilerek yönlendirme gerçekleştiriliyor.

ING Bank BES İptali

ING Bank BES iptal işlemleri için 444 1 666 numarasını arayabilir ve iptal işlemi talebinizi bildirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? 

Bireysel Emeklilik Sistemi avantajları ve dezavantajları olan bir sistemdir. Bu sebeple, bazı özel durumlarda bireysel emekliliğinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. BES müşteri hizmetlerine iptal talebinizi ilettiğiniz zaman sisteme yatırılan paranızı da geri iade alabilirsiniz. Neredeyse tüm bankaların Bireysel Emeklilik Sistemi olduğu için maaşınızı hangi bankadan alıyorsanız o bankaya iptal talebi göndermeniz gerekmektedir. 14 gün içerisinde iptal işlemini gerçekleştirerek ödemelerinizi hesabınıza iade alabilirsiniz.

Bireysel emeklilik için ödemeleri gerçekleştirdiğiniz banka ile görüşerek sözleşme imzalamanız, banka şubelerindeki bireysel emeklilik birimleri ile görüşerek e-posta yolu ile iptal sözleşmesi almanız ve e-postayı imzalayıp göndermeniz ya da ilgili telefon numaraları üzerinden bankanız ile iletişime geçmeniz iptal işlemi için yeterlidir.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum