ibb.gov.tr: İBB'den nakdi yardım, para yardımı ve ayni yardım nasıl alınır? İBB yardım kolisi başvuru!

​​​​​​​ibb.gov.tr: İBB’den nakdi takviye, para dayanağı ve ayni takviye nasıl alınır? İBB takviye paketi müracaat... İstanbul Megakent Belediyesi İBB, gereksinim sahibi ailelere nakit dayanağı, kutu dayanağı ve ayni takviye yapacağını açıkladı. İBB’den nakdi takviye, kutu dayanağı ve ayni takviye arz etmek isteyen gereksinim sahiplerini yakından ilgilendiren uygulamalar hakkında ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) resmi internet sayfası üzerinden duyurulan ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara ve sağlık çalışanlarına nakdi yardım, paket yardımı ve ayni yardım kampanyasına katılmak isteyen maddi durumu yerinde olan vatandaşların internet üzerinden forum doldurarak belediye yetkilileri ile iletişime geçebilecekleri belirtildi.

ibb.gov.tr: İBB'den nakdi yardım, para yardımı ve ayni yardım nasıl alınır? İBB yardım kolisi başvuru!
13 Kasım 2020 - 18:32 - Güncelleme: 13 Kasım 2020 - 18:33
ibb.gov.tr adresi üzerinden İBB nakdi yardım, para yardımı ve yardım kolisi için nasıl başvuru yapılır? Detaylarını haberimizde bulabilirsiniz. Bu bağlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ülkemizde etkisini göstermeye başlayan koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen vatandaşlar için elindeki tüm kaynaklarını kullanarak İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye başladığını duyurdu. 


İBB Birlikte Başaracağız Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında başlatılan kampanyada şehirde ikamet eden ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatndaşlara daha fazla maddi ve manevi destek sağlanacağı, bu kişilerin yanı sıra sağlık sektöründe çalışanlara ve salgın sebebiyle hasta durumda olanlara yardım eli uzatılacağı aktarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin resmi internet sitesi üzerinde yer alan açıklamada “Birbirimize sahip çıkmamız gereken bu büyük dayanışma seferberliği için sizi hem şahsen hem de kurumlarınızla birlikte bizlere destek olmaya davet ediyorum. İnsanlık olarak karşılaştığımız bu en umutsuz zamanlarda sağlayacağınız her türden destek tarafımızdan asla unutulmayacak ve hayat normal döndüğünde tüm gücümüzle yanınızda olacağız. Vereceğiniz her türlü desteğe 16 milyon İstanbullu adına peşinen teşekkür eder, içten sevgi ve saygılarımı sunarım.” açıklamasında bulundu.İBB’den Nakdi Yardım, Para Yardımı ve Ayni Yardım Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Yenikapı’da kurulan ve faaliyetlerine başlayan İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezi üzerinden yardımların yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Başkan İmamoğlu, “Koronavirüs salgını sebebiyle üretim ve hizmetlerin durma noktasına geldiği bu dönemde güçlüler zayıflara, varlıklılar yoksullara destek olmayı başarırsa bu tarihi sınavı geçebilir ve zorlu mücadeleyi kazanabiliriz.” açıklamasıyla vatandaşları ihtiyaç sahibi durumunda olanlara yardım eli uzatmaya davet etti.

Birlikte Başaracağız Kampanyasına Nasıl Destek Verilir?


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) resmi internet sayfası üzerinden duyurulan ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara ve sağlık çalışanlarına nakdi yardım, paket yardımı ve ayni yardım kampanyasına katılmak isteyen maddi durumu yerinde olan vatandaşların internet üzerinden forum doldurarak belediye yetkilileri ile iletişime geçebilecekleri belirtildi. Zor dönemde ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak isteyen vatandaşların destek formu üzerinde yer alan;

Ad soyad

Cep telefonu numarası

Güncel e-mail adresi

TC kimlik no

İkamet edilen il ve ilçe

Yardım türü (nakdi yardım, paket yardım, ayni yardım)

Yardım şekli (bireysel – kurumsal)

Yardım detayı

gibi bilgileri belirtilen alanlara yazdıktan sonra destek formunda yer alan bilgilerin doğruluğunu kabul ettiğine dair beyanda bulunarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile irtibata geçebilecekleri açıklandı. Ayrıca 444 00 93 ve 0552 153 00 34 numaralı telefonlardan da kampanya hakkında detaylı bilgilerin paylaşılacağı belirtildi.


İBB Yardım Kolisi için Nasıl Başvuru Yapılır?

Korona virüs salgını nedeni ile duran ekonomik ve sosyal yaşam birçok kişinin mağduriyetine yol açmış bulunuyor. Özellikle bu süreçte işinden atılan ya da işyeri faaliyetleri duran vatandaşlar zorluk yaşamakta olup vatandaşlara destek sağlamak amacı ile hem yerel hem de merkezi yardımlar verilmeye başlamaktadır. Bu süreçte yardım desteği sağlayan kurumlardan biri de belediyelerdir. Türkiye genelinde binlerce belediye dar gelirli ve ekonomik sıkıntı çeken ailelere farklı yardımlarda bulunuyor. İBB tarafından da bu kapsamda sağlanan desteklerden biri yardım kolisi olup ilgili destekten yararlanmak isteyenler için detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İBB tarafından sağlanan yardım kolisi desteğinden yararlanmak isteyenler online olarak ya da telefon üzerinden başvuru yapabilmektedir. Telefon üzerinden başvuru yapmak isteyenler Alo 153 numaralı hattı arayarak, yardım kolisi başvurusunda bulunarak, işlemi tamamlamış oluyor. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyenler ise https://sosinc.ibb.gov.tr adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirmektedir.

Bu adres üzerinden T.C. kimlik numarası, as soyad, uyruk, ülke, yasal statü, adres bilgileri, iletişim bilgileri, medeni ve maddi durum ve aile gelir durumu gibi birtakım bilgilerin girilmesi ile birlikte başvur seçeneğine tıklanır. Bu aşamadan sonra adayların başvuruları değerlendirilmek üzere alınmaktadır.


Ekonomiajansi.com
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x