Hemen kart borcunuzu yapılandırabilirsiniz… 5 büyük banka kredi kartı borcu olanlara müjde verdi!

Günümüzde en büyük dayanakçılarımızdan olan kredi kartları, aynı zamanda bir hayli meseleye de neden olabilmektedir. Bu surattan bazı insanlar kredi kartına değmemek, kullanmamak gerektiğini korunur. Kredi kartı yarıyıl borcu, kredi kartınızın hesap kesim gününün ardından, kredi kartı ekstrenizin tertip edildiği tarihe kadar olan vakit içerisinde yaptığınız tüketmelerdir. Bu bağlamda 5 büyük banka kredi kartı borcu olanlara müjde verdi! Hemen kart borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Hemen kart borcunuzu yapılandırabilirsiniz… 5 büyük banka kredi kartı borcu olanlara müjde verdi!
01 Kasım 2020 - 08:59 - Güncelleme: 01 Kasım 2020 - 09:00

Kredi kartı borçları için yapılandırma operasyonlarının hakikatleşme operasyonları için yurttaşların bankalara müracaat yapması gerekir. Mevcut borcu olan bireyler bankanın yarıyılsal bir biçimde sunmakta olduğu kampanyaları da takip ederek ya da direk banka ile bağlantıya geçerek bu anlarda yapılandırma vaziyetlerini sunuyor. İşte merak edilen tüm ayrıntılar... Bankalar Mart ayından bu yana ülkemizin gündeminde yer almaya başlayan korona virüs salgını ile desteklerini sunmaya devam ediyor.İş Bankası, Akbank, Finansbank ve Halkbank alternatiflerine ait kredi kartı kullanan müşteriler kısa mesaj göndermelerinin ardından kredi kartı borcu erteleme durumlarına sahip olabilir.

Kredi kartı yapılandırma işlemleri için ise borcun ödenmemesi durumları meydana gelirse, bankaların müşterilerine karşı sağlamış oldukları bir avantajdır. Bu kapsam içerisinde bankalar ise müşterilerine ödeme günü içerisinde yapılacağına dair taahhüt alarak kart hangi bankaya ait ise kredi borcu taksitlendirmesi gerçekleşir. Bu anlarda kartın yapılandırılması adına kişilerin bankalar ile görüşmesi gerekir. İşte kredi kartı borcu taksitlendirme adımlar... 
 Kredi kartı borcu taksitlendirmesi nasıl yapılır?

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri için kişilerin bankaya başvuru yapması gerekir. Bankanın dönemsel sunduğu kampanyaların takip edilebilecek olduğu gibi, direk gidilerek gerekli başvurular da yapılabilir. Bankaların kendilerine ait kredi kartı borç yapılandırma konusu üzerinde farklı uygulamalar ya da teminat isteme gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Fakat tüm bankaların ortak özelliği ise kişilerin gelir durumlarını ölçüt kabul etmeleri oluyor. Kişilerin gelir durumlarına göre vade ve faiz oranları değişiyor. Kredi kartı borç yapılanması adına 12, 24, 36 ay vade gibi seçenekler yer alıyor. 

İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası

Kredi kartı hesap özetleri, İşcep, maximum mobil, maximum iş yerim ve internet şubesi üzerinden kredi kartı borçları 3 ay kadar süre ile ertelenebilir. Erteleme işlemlerinin ardından TL hesap özetleri adına kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında işlemler gerçekleştirilir. Kredi kartı hesap özeti adına gerekli olan asgari tutar altı ödeme ise erteleme yapıldığı anlarda son ödeme tarihi içerisinde kalan asgari tutar ile ödeme halinde kartların gecikmeye düşecek olduklarını da hatırlatmak gerekir.

Akbank kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası

Erteleme iste özelliği ile Axessliler gerekli olan ihtiyaçlarını ertelemek zorunda kalmıyor. Alış verişler için ister peşin, ister iseler de taksitli olarak yapılsın erteleme iste özelliğinin yer alması ile beraber ödemeler gerçekleşecek. 50 TL ve üzerinde olan her alış veriş sırasında 3 aya kadar erteleme ise özelliği kullanılabilecek ve ek bir ücret ödenmeyecek. Kullanmak için;Axess MobilAkbank İnternet'tenAkbank Mobil'denAkbank Telefon Şubesi ile taleplerde bulunma fırsatları sunulacak.Yapılan taleplerin ardından Akbank sistemi içerisinde kayıtlı olarak yer alan cep telefonlarına gönderilecek olan SMS için 5990 a gönderim olması ve 50 TL üzeri alış verişlerin 3 aya kadar ertelenmesi söz konusu olacak.

Akbank Mobil ve internet üzerinden ister müşteri numarası ile ister kredi kartı bilgileri ile giriş yapmak mümkün. Kişilerin sahip oldukları şifreleri yok ise ya da hatırlanmıyor ise şifre al kısmına tıkladıktan sonra anlık bir şekilde şifre alınabilir.

Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası

Kredi kartı borcu yapılandırılması adına en yakın Halkbank şubesine gitmek yeteri olacak. Bu anlarda iki farklı işlem de yer alıyor. Bireysel kredi kartı ertele ya da ticari kredi kartı ertele gibi seçenekler söz konusu. Bunun için ötele yazmak ve bir boşluk bıraktıktan sonra kredi kartı üzerinde yazan son 6 haneyi de girerek 3404 e göndermek gerekir.Yapılan tüm işlemler bankalara göre değişiklik gösteriyor. Her bankanın kredi kartı borcu erteleme ya da yapılandırma durumları biri birinden farklı olmaktadır.

Faiz oranları ya da vade süresi müşteriler arası değişiklik gösteriyor.Bir yandan da QNB finansbank ile borç taşıma kredi alternatifleri ile bankalara olan borçların yüzde 25 lik kısmı adına yapılandırma olanakları da sunuluyor. Bu kadar düşük olan faiz oranları ile beraber müşteriler için farklı alternatifler sunmaya devam ediyor.

Kredi kartı borçlarını 60 ay vade ile yapılandırmak

60 ay vade ile kredi kartı borcu taksitlendirme adımlarını yapmak için birden fazla borcu olan kişiler adına hesapla yapılandırılması da gerekecektir. Bu kapsam içerisinde kredi kartı borcuna ek olarak konut ya da ihtiyaç kredi borcu durumları ikinci bir varlık gereklidir. Sadece kredi kartı borç yapılandırması şu an 60 aya kadar vade oranları ile yer alıyor. Şu an kredi kartı  borç yapılandırması adına gerekli işlemler diğer kredi borçları adına hesap içerisinde karıştırma yapmadan tavsiye elde edilecektir. Bu sayede yasal bir şekilde üst sınırda bulunan faizlerde kurtulmuş olacağı da uygulanacaktır. 

KREDİ KARTI NEDİR? 

Günümüzde en büyük yardımcılarımızdan olan kredi kartları, aynı zamanda birçok soruna da neden olabilmektedir. Bu yüzden bazı insanlar kredi kartına dokunmamak, kullanmamak gerektiğini savunur. Çünkü ülkemizde kredi kartlarından muzdarip çok insan var. Sanki hiç ödenmeyecekmiş gibi bilinçsizce kullanan kişilerin hazin sonu, kredi kartı kullanımlarını kötü gibi göstermektedir. Aslında durum hiç de böyle değil. Yani kredi kartını kullanmayı “başarabildiğiniz” sürece size çok fazla avantaj sunar. Üstelik sadece kullanıcısına değil, ülke açısından da avantajları mevcuttur. Bizim ülkemizin başlıca sorunlarından biri olan kayıt dışı ekonomi için önemli adımlardan biridir. Çünkü kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerde herhangi bir vergi kaçırma ihtimali yoktur.

Şöyle bir etrafımıza baktığımızda kredi kartına sahip olmayan biri yok gibidir. Kime sorsanız mutlaka bir tane kredi kartı var. Zaten bunu da kredi kartı sayısından anlayabiliyoruz. Ülkemizde 2016 yılının ilk çeyrek rakamlarına baktığımızda toplam kredi kartı sayısının 58.661.153 olduğunu görüyoruz. Ülke nüfusumuzun yarısından fazla kredi kartı sayısı var. İşlem oranına ve tutarına baktığımızda da bunu görebiliriz. Şöyle ki kredi kartlarında yapılan işlem adedi 762.618.560, işlem tutarı ise 137.485,17 milyon TL’dir. Ülkemizde bu kullanımların daha da artırılması hedefleniyor. Öyle ki son zamanlarda çalışmalarına başlanan kart ile ödemeye devlet katkıları gibi uygulamalar mevcuttur. Bu konuda bilgi edinmek için Kart ile Ödeme Yapan Herkese Devletten Bonus başlıklı haberimizi okuyabilirsiniz. Bu uygulamaya bakıldığında da kredi kartı kullanımının teşvik edildiği açıkça görülüyor.Ekonomiajansı.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum