Hemen başvurup anında alabilirsiniz! 15000 TL ve 28000 TL geri ödemesiz teşvik müjdesi!

​​​​​​​15000 TL ve 28000 TL geri ödemesiz teşvik müjdesi! Hemen başvurup alabilirsiniz... Pandemi sürecinin ardından iş bulmakta zorlanan vatandaşlar bu dönemde ek imkanlarla kendi işlerini kurmanın planlarını yapıyorlar. Kendi işini kuranlara sağlanan devlet desteklerini araştıran vatandaşlar iki desteği merak ediyorlar. Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar maliyetlerin düşürülmesi ve çalışma sürecinin başlayabilmesi adına teşvik sağlıyor.

Hemen başvurup anında alabilirsiniz! 15000 TL ve 28000 TL geri ödemesiz teşvik müjdesi!
30 Eylül 2020 - 09:22 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 09:23
Devlet destekleri ve teşvikleri pandemi döneminde can simidi olmaya devam ediyor. Bu anlamda 15000 TL ve 28000 TL geri ödemesiz teşvik müjdesi geldi. Devletlerin vatandaşlarına hizmet için var olduğu gerçeğinin bir göstergesi olan devlet yardımları, halkın yaşam kalitesinin arttırılması öngörülerek yapılır. İş kurma sürecinin en başından çalışma hayatının belli bir noktasına kadar devam eden bu destekler ise binlerce TL'ye ulaşıyor. Bu destek Aile Bakanlığı'nın ilçelerde faaliyet gösteren birimleri olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından sağlanıyor. 
 15.000 TL FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ 


Bu destek Aile Bakanlığı'nın ilçelerde faaliyet gösteren birimleri olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından sağlanıyor. 

Vatandaşlar uzman oldukları, bildikleri, mesleki yeterlilik sağladıkları bir alanda iş kurmak istediklerinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları 15.000 TL'ye kredi sağlıyor. Bu kredilerde faiz uygulanmıyor yani kullanılan kredinin anaparası ödeniyor. 

Geri ödemeler 12 ay ödemesiz 48 ay vade ile 60 ay vade ile yapılıyor. Burada önemli olan nokta bu desteğin sağlanması sosyal yardımlaşma vakfının ekonomik durumuna bağlı. Bu durumda ilçe sosyal yardımlaşma vakıfları yerine il geneli hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapabilirsiniz. 

28.000 TL VERGİ PRİM DESTEĞİ

Bu destek ödemesi ise çeşitli kurumların ortak çalışması sonucu sağlanıyor. 

29 yaşını doldurmamış olan ve ilk defa işyeri açacak olan vatandaşlara devlet hem sigorta prim hemde gelir vergisi desteği sağlıyor.Bu iki destek ile vatandaşlara sağlanan destek tutarı toplam 28 bin TL'yi aşıyor.

Bu desteklerin ilkinde vatandaşlar 12 ay boyunca prim ödemesi yapmıyorlar. Bu ödemeler devlet tarafından yapılıyor. 2020 yılı için bir yıllık prim ödemesi ise 12 bin TL tutarında bir maliyete sahip. İkinci destekte ise vatandaşlar 75 bin TL'ye kadar olan gelirleri için gelir vergisi ödemesi yapmıyorlar. Gelir vergisi muafiyeti de vatandaşlara 16 bin TL'lik avantaj sağlıyor. 

İŞTE BİLİNMEYEN DİĞER DEVLET DESTEKLERİ 

AYLIK 2400 TL BAKICI YARDIMI

Devlet tarafından sağlanan desteklerin ilki bakıcı yardımı. Bu yardım Sosyal Güvenlik Kurumu ile Avrupa Birliği arasında imzalanan bir protokol kapsamında sağlanıyor.

Projeden yararlanmak için annelerin çalışıyor olması ve sigortası bulunması gerekiyor. Ayrrıca 300 Euro olarak ödenen ve Türk Lirası ile 2400 TL olarak ödenen bu yardımlar için annelerin çocukları için bakıcı çalıştırmaları isteniyor. Ödemeler sadece Ankara, İstanbul ve İzmir için geçerli.

DUL VE YETİM MAAŞI

Eşi veya babası vefat eden bir kadın devletten dul ve yetim maaşı almaya hak kazanır.

Bu maaş ödemesi kadının çalışmaya başladığı süreye kadar devam eder. Bunun yanında kadın evlendiğinde de bu maaş ödemesi keslir. Dul ve yetim maaşı sigortalı olarak vefat eden kişinin primlere bağlı olarak değişir.

ASGARİ ÜCRETLİ ANNELERE 7 BİN 325 TL DOĞUM İZNİ PARASI

Anne olmaya hazırlanan kadınlara devlet doğum izni sürecinde özel bir destek sağlar.

Doğum izni destek ödemeleri maaş tutarına göre belirlenir. En düşük ödeme asgari ücretli annelere yapılır. Ödemeler 8 hafta doğumdan önce 8 haftada doğumdan sonra olmak üzere 16 hafta için yapılır. En düşük ödeme 7 bin 325 TL

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi yapılır. Bu ödemeler kurs ve programlara katılan annelere sağlanır.

EMZİRME PARASI 201 TL

Yeni doğum yapmış olan bir anneye sağlanan destek ödemelerinden bir tanesi de emzirme parası. Bu ödemeler halk arasında süt parası olarak bilinir ve 201 TL olarak yapılır.

DEVLET DESTEKLERİ NEDİR?

Devletlerin vatandaşlarına hizmet için var olduğu gerçeğinin bir göstergesi olan devlet yardımları, halkın yaşam kalitesinin arttırılması öngörülerek yapılır. Devlet desteklerinin ülkenin her kesimden vatandaşı için olması gerektiğine şüphe yoktur. Bunun için de devlet bir yandan sosyo ekonomik durumu asgari düzeyin altında olan vatandaşları için sağlık, eğitim, yiyecek, barınma gibi yardımlarda bulunurken; diğer yandan da devlet ekonomisinin ve dolayısıyla yerli yatırımcının daha fazla kazanç sağlayabilmesi için girişimlerde bulunur. bunlar çoğunlukla ülkeyi ekonomik olarak ileri taşıyacak konularda devlet ve vatandaşın birlikte hareket etmesini sağlayacak olan yardımlardır.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum