Hangi Banka En Kolay Krediyi Verir?

Hangi Banka En Kolay Krediyi Verir?

Hangi Banka En Kolay Krediyi Verir?
24 Şubat 2020 - 04:44

Dijital bankacılık teknolojisinin gelişmesine, kredi notu algoritmasının daha kapsamlı bilgilere erişip buna uygun olarak daha verimli çalışabilmesine bağlı olarak bankaların kredi onayı vermesi kolaylaşmıştır. Tüketicilerin, kolay kredi kullanabilmek şu demek oluyor ki yapmış olduğu başvuruya süratli onay alabilmek için online kredi başvurusuna olanak veren bankalara talep iletmesi gerekir.

En süratli onay veren bankalara değinmeden ilkin bu bankaların kredi tahsisini gerçekleştirebilmek için mevduat hesabına gerekseme duyacağını anımsamak gerekir. Dolayısıyla kredi onayı anında alınmış olsa dahi kurye vasıtasıyla hesap açılışı, kredi sözleşmesi vb. evrakların imzalanıp geri gönderilmesi sebebiyle 1 – 2 gün kadar zamana gerekseme duyulabileceği bilinmelidir.

Neye Nazaran Süratli Tasdik Veriyorlar?


Bankalara iletilen bilgiler doğrultusunda kredi notu, SGK dökümü ve geçmiş dönemlerde beyan edilen aylık gelir şeklinde bilgiler doğrultusunda süratli bir soruşturma yapılıyor. Bu soruşturmayı meydana getiren algoritma, bankanın politikasına bağlı olarak belirlenen risk sınırı doğrultusunda tüketicinin riskini puanlıyor ve bu risk puanının bankanın belirlediği risk sınırından daha aşağıda bulunması halinde krediye onay veriliyor. Doğrusu onay bir personel tarafınca değil direkt bilgisayar programı vasıtasıyla veriliyor. Hızlıca onay alabilmek için ise:

Yüksek kredi notuna haiz olmak,
Tertipli bir gelire haiz olmak,
Minimum 3 aydır SGK primi yatırmak, minimum 12 aydır SGK’lı olmak,
Siyah listeye girmemiş olmak,
Değişik bankalara borçlu olmamak gerekiyor.

Bu şartların sağlanamaması ve onay alınamaması halinde şubeye giderek çeşitli teminatlar ya da belgeler beyan etmek gerekebilir.

Enpara.com Anında Onaylı Kredi


QNB Finansbank tarafınca geliştirilen Enpara.com dijital bankacılık sistemi yardımıyla tüketicilerin internetten kredi başvurusu iletebilmesi ve hatta şubeye gitmeden bu krediyi tahsis edebilmesi mümkün hale gelmiştir. Enpara’ya iletilen kredi başvuruları ortalama 10 dakika içinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Kredi başvurusunun pozitif yönde yanıtlanması halinde var ise mevduat hesabına anında tahsis gerçekleşir, yoksa bir tane mevduat hesabı açılabilmesi için lüzumlu olan evraklar kuryeyle tüketicinin adresine gönderilir.

Enpara gerekseme kredisi ürünü ile % 1,20 faiz oranından yararlanarak 30 bin TL’ye kadar olan gereksinimleri 60 ay vadeyle taksitlendirmek mümkündür.

Aktifbank N Basit Kredi


Aktifbank’ın geliştirdiği N Basit Kredi ürünü oldukça yenilikçi bir üründür. N Basit Kredi ürününden yararlanmak için internetten kredi başvurusu ileten tüketicilerin talepleri 10 dakika içinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Kredi başvurusunun pozitif yönde yanıtlanması halinde herhangi bir PTT bankamatiğinden tahsis edilmesi mümkün olur.

N Basit Kredi ürünü ile 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların 60 ay vadeyle % 1,60 faiz oranıyla kredilendirmesi mümkündür.

CEPTETEB Online Kredi


Türkiye Iktisat Bankası’nın (TEB) geliştirdiği CEPTETEB uygulaması bir bankacılık hizmetidir. Tamamen dijital bir oluşuma haiz olan CEPTETEB vasıtasıyla internetten ya da mobil uygulama vasıtasıyla kredi başvurusu iletmek ve 10 dakika içinde değerlendirilmesini sağlamak mümkündür.

CEPTETEB vasıtasıyla kredi kullanan tüketiciler 30 bin TL’ye kadar olan gereksinimlerini finansman tahsis tutarı ödemeden 60 aya kadar vadelendirebilir. Talep edilen faiz oranı ise % 1,12 ’tür.

ING Bank E-Kredi


ING Bank’ın en sık kullanılan kredi ürünlerinden birisi olan E-Kredi internetten müracaat yapılabilen bir kredi ürünüdür. Bu kapsamda E-Kredi ürününe müracaat ileten tüketicilerin talepleri 10 dakika içinde değerlendirilir ve buna bağlı olarak tahsis gerçekleşir.

ING Bank E-Kredi ürünü vasıtasıyla 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların 60 ay taksit ve % 1,09 faiz oranıyla karşılanması mümkündür. (kredi notuna nazaran faiz oranı değişkenlik gösterecektir)

İş Bankası Anında Kredi


İş Bankası’nın web sitesi vasıtasıyla müracaat iletilebilen bu kredi ürünü için 10 dakika içinde onay almak mümkündür. 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 60 ay taksitle karşılayan İş Bankası’nın bu ürün için talep etmiş olduğu faiz oranı ise % 1,10 ’dir. (kredi notuna nazaran değişebilir)

Akbank Direkt Kredi


Akbank’ın mobil ve web bankacılığı uygulaması Direkt ile kredi başvurusu ileten tüketicilerin talepleri 10 dakika içinde sonuçlandırılır. Müspet cevap alınması ve Akbank müşterisi olunması halinde kredi tahsisi anında gerçekleşir. Akbank müşterisi olmayan tüketicilerin ise herhangi bir belge beyanı gerekmeksizin en yakın Akbank şubesine giderek krediyi tahsis etme imkanı bulunur. Akbank Direkt online kredi başvurusu ile ilgili daha kapsamlı informasyon almak için ilgili kısmı inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Süratli Kredi


Yapı Kredi’nin Süratli Kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin web ya da davet merkezi vasıtasıyla kredi başvurusu iletmesi mümkündür. İletilen kredi başvuruları 5 – 10 dakika içinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Müracaat sahibinin Yapı Kredi müşterisi olması halinde tahsis anında gerçekleşir, sadece Yapı Kredi müşterisi olmayanların kredi tahsisi için en yakın Yapı Kredi şubesine gitmesi gerekir.

Şekerbank Mesajla Kredi


Şekerbank akıllı SMS servisi yardımıyla ortalama 10 dakika içinde kredi başvurusunu değerlendirme olanağına haizdir. Şekerbank’a kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler KREDI boşluk TCKN yazıp 1953’e kısa ileti göndererek kredi talebinde bulunabilir.

50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanabileceği bu kredi ürünü ile 60 ay taksit ve % 1,79 faiz imkanından yararlanmak mümkündür.

Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu


Yapı Kredi Bankası’na kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin kısa mesajla da bunu yapması mümkündür. İletilen SMS’ler derhal değerlendirmeye alınır ve 10 dakika içinde sonuçlandırılır.

Kredi başvurusunda bulunmak için Bireysel boşluk TC kimlik no boşluk Aylık Gelir yazıp 4411’e ileti göndermek kafi olacaktır.

Denizbank Cebimde Kredi


Denizbank’a kısa mesajla iletilen kredi başvuruları ortalama 15 dakika içinde sonuçlanmakta ve onaylanmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için KREDIM boşluk TC kimlik no yazıp 3280’e kısa ileti göndermek yeterlidir.

% 1,59’dan başlamış olan faiz oranlarıyla 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için Denizbank’tan teklif mesajı gönderilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum