Hakkınız olanı alın! Büyük müjde geldi! İşsizler ve EYT'liler dikkat: 1000 TL verilecek!

İşsizler ve EYT'liler için çok önemli açıklamalar yapıldı. Devlet 1000 TL ödeme sonuçlarını internet üzerinden açıklamaya başladı. Bu bağlamda başvurular geçtiğimiz haftalarda başlamıştı. e Devlet kapısı üzerinden başvuru yapan vatandaşlara 1000 'er TL 'lik destek ödemesi yapılacağı açıklandı. Bu arada nakdi ücret desteği başladı. 700 bin kişi 1 milyar lira alacak. Açılacak iş yerlerinin çalışanlarına kısa çalışma ödeneği sürecek. Biner lira yardım 5 milyon haneye ulaştı.

Hakkınız olanı alın! Büyük müjde geldi! İşsizler ve EYT'liler dikkat: 1000 TL verilecek!
11 Mayıs 2020 - 13:49

Herhangi bir işi olmayan, koronavirüs nedeniyle zor günler geçirenler ve EYT'li vatandaşlara 1000 TL hakkında açıklama geldi. Açıklamada , gerekli şartları taşıyanlara ödeme yapılacağına yer verildi. Devlet , koronavirüs sürecinde vatandaşlara nakdi desteği sağlayacağını açıkladı. Geçtiğimiz ay 1. faz ödemeleri yapıldı ve devletten sosyal yardım alan vatandaşlara 1000 TL nakit para verildi. 1. faz ödemelerinin tamamlanmasının ardından Nisan ayında 2. faz destek ödemeleri başladı. 2. faz ödemelerinde de sosyal yardım alan vatandaşlara 1000 'er TL 'lik parar ödemesi yapıldı. 
 


3. FAZ ÖDEMELER BAŞLADI

3. faz destek ödemesi başvurusu ise geçtiğimiz haftalarda başladı. e Devlet kapısı üzerinden başvuru yapan vatandaşlara 1000 'er TL 'lik destek ödemesi yapılacağı açıklandı. Başvuruların başlamasının ardından milyonlarca kişi, e Devlet kapısına akın etti.

Turkiye.gov.tr adresi üzerinden 3. faz pandemi sosyal destek başvurusu yapan vatandaşlar, sonuçlar için beklemeye başladı.  İlk sonuçlar ise geçtiğimiz hafta açıklanmaya ve paralar hesaplara  yatmaya başladı. KİMLERE 1000 TL VERİLMEYECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3. faz destek ödemesinde 1000 TL ödenmeyecek vatandaşlara şu şekilde yer verildi:

- 4/A kapsamında kalan kadrolu kamu işçileri

- 4/C kapsamında olan devlet memurları

- 1. ve 2. faz aşamalarında 1000 TL ödeme alanlar, 

- SGK'dan aylığı veya geliri olanlar (emeklilik, yaşlılık maaşı gibi) 

- Kısa çalışma ödeneği almış veya alacak olanlari- İşsizlik maaşı alanlar,

İŞSİZLERE ÖDEME

İşsiz olan vatandaşlar , 1000 TL sosyal destek başvurusu yapabiliyor. Yapılacak değerlendirem sonucunda , yukarıdaki 6 madde kapsamına girmeyen vatandaşlara ödeme yapılacak.

EYT 'LİLERE ÖDEME

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar, 1000 TL nakdi yardımına başvuru yapıp yapamayacağını merak ediyor. Yaşa takıldığı için emekli olamayan , ancak yaşı geçtiği için de bir iş bulamayan EYT 'liler, 1000 TL 'den faydalanabilirler. 

Yukarıda yazılan 6 madde kapsamına girmeyen EYT'li vatandaşlara da 1000 TL ödenir.

BAŞVURU EKRANIPandemi 1000 TL sosyal destek başvurusu yapmak isteyenlerin aşağıdaki sayfaya gitmesi ve başvurusunu yapması gerekmektedir:

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

SONUÇLAR

1000 TL başvuru sonucu için bir tarih verilmemektedir. Başvurusu alınan ve değerlendirilen adaylara sonuçlar, yukarıdaki link üzerinden duyurulacak. 

ÇALIŞANA 3 KOLDAN YARDIM 

Nakdi ücret desteği başladı. 700 bin kişi 1 milyar lira alacak. Açılacak iş yerlerinin çalışanlarına kısa çalışma ödeneği sürecek. Biner lira yardım 5 milyon haneye ulaştı. Ödemeler devam edecek. Aylık bin 168 lira olan nakdi ücret desteğinde ödemeler dün başladı. 700 bini aşkın kişiye yaklaşık 1 milyar lira ödenecek. 11 Mayıs'ta açılacak iş yerlerine de kısa çalışma ödeneği sürecek. Burada faaliyetin 3'te 1 azalmış olması kriterine bakılacak. Biner lira yardımda da 5 milyon haneye ulaşıldı. Ödemeler sürecek.

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum