Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali - Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?


Garanti bankası bireysel emeklilik sistemi (Bes), ileri de rahat bir hayat yaşamak için Garanti BBVA tarafından sunulmuş bir emeklilik sistemidir. Katılma zorunluluğu olmayıp, kişiler isteğine göre sisteme katılabilirler. Başvuru yapmak için Garanti bankası şubelerine gidilmelidir. İnternet bankacılığından başvuru yapıldığın da müşteri temsilcisi sizi arayıp, şubeye yönlendirecektir. Peki Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali - Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?
29 Eylül 2020 - 09:17

Şubede bireysel emeklilik şartlarını inceleyip kendi belirlediğiniz ödeme şartlarına uygun bireysel emeklilik sistemini seçebilirsiniz. Garanti bankası bireysel emeklilik sistemin de, devlet katkısı yüzde yirmi beştir. Yani yatıracağınız her 100₺’de devlet 25₺ birikim hesabınıza yatıracaktır. Devlet katkısından yararlanmak için, belli kriterler vardır. Bu kriterleri sağlamadan bireysel emeklilik sisteminden çıkanlar, devlet desteğinden faydalanamayacaktır. Garanti bankasının emeklilik sistemi, devlet katkısıyla birlikte, uzun vadede çok karlı bir yatırımdır. Kısa vadede sistemden çıkmayı düşünenler için, bu sistemin pek bir faydası olmayacaktır. Siz de eğer uzun vade de garanti bankası bireysel emekliliğini düşünüyorsanız, devlet katkısından faydalanıp, garanti bankası şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Peki Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?
 


Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Devlet Katkısı Şartları Nelerdir?

Garanti bankası bireysel emeklilik sisteminde başvuru yaptığınız da, devlet katkısından faydalanmak için, sistem de en az üç yıl kalmanız gerekmektedir. Bu sürenin altın da sistemden ayrılırsanız, devlet katkısından hiçbir şekilde faydalanamazsınız. Üç yıl sistem de kalıp ayrıldığınız zaman devlet katkısının, %15’inden faydalanacaksınız. Altı yıl sistem de kaldığınız da %35, On yıl ve üzeri sistem de kaldığınız da %60’ından faydalanabilirsiniz. On yıl ve üzeri sistem de kalıp 56 yaşınızı doldurduğunuz da, devlet katkısının tamamından faydalanmış olacaksınız.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sisteminden Nasıl Çıkılır?


Garanti bankası emeklilik sisteminden ayrılmak için, iki aylık başlangıç süresinin dolması gerekmektedir. Bu süre dolduktan sonra, İnternet bankacılığında veya 444 0 333 numaralı telefonu arayarak, müşteri hizmetlerinden iptal başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet bankacılığından başvuru yaptığınız zaman, size sunulan sözleşmeleri onayladıktan sonra sistemden otomatik olarak çıkmış olacaksınız.
444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerinden iptal başvurusu yaptığınız zaman, size mail ile iptal formu gönderilecektir. Bu formu doldurduktan sonra, faks veya mail ile göndermenizi isteyeceklerdir. İptal formu ellerine ulaştığı zaman, bireysel emeklilik sisteminden ayrılma işlemleriniz tamamlanacaktır.


Garanti Bes İptal Etme Yöntemleri

Garanti bankası bireysel emeklilik sistemine bilginiz dahilinde veya olmadan katılım sağladıysanız bunu iptal etmek için bir kaç alternatif bulunmaktadır. Bu alternatif yöntemlerin içerisinde sizlere en uygun olanı deneyerek Garanti bireysel emekliliğinizi iptal edip para iadenizi alabilirsiniz.

Garanti Şubeden BES İptali

Müşteri hizmet yetkilisi ve garanti emeklilik resmi İnternet sayfası ile uğraşmak istemiyorsanız, bölgenizde bulunan garanti şubelerini ziyaret ederek bireysel emeklilik ayrılma formunu doldurup sistemden ayrılabilirsiniz. Banka personeli bireysel emeklilik sisteminden ayrılmanız için sizlere forum verecektir. Forumda bulunan ilgili alanları eksiksiz olarak doldurup teslim ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Banka şubeleri aracılığı ile otomatik bes iptali yapmak için bankanın çalışma saatleri olan 09:00 17:00 arasında işlem yapabileceğinizi belirtmek isterim.

Garanti Bes Telefon İle İptal Etme

Özel sektör çalışanı iseniz bir anda maaşınızdan 50 veya 100 tl civarında bir kesinti yapılarak otomatik bes sistemine dahil edilebilirsiniz. İlk iki ay içerisinde cayma hakkınızı kullarak sistemden kesintisiz olarak çıkma hakkınızın olduğunu bilmenizi isterim. İptal işlemi için garanti emeklilik müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 336 aramalısınız. Çağrı merkezi sesli komut sistemin işlem yapmak istediğiniz menüleri sizler tek tek okuyacaktır. Burada Bes iptali yapacağımız için önce Bireysel Emeklilik, daha sonrasında ise Otomatik katılım sözleşmesi iptali menüsünü seçerek garanti emeklilik iptal işlemlerinizi başlatmış olursunuz.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum