En doğru dolar kuru tahmini sahibi CITI group'tan şoke eden kur tahmini yorumu! 2021 yılında dolar ne olacak, 1 dolar kaç tl olur?

​​​​​​​2021 yılında dolar ne olacak, 1 dolar kaç tl olur? Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Citi Group aynı zamanda şimdiye kadar yapmış olduğu varsayımlar ile en zaferli dolar kuru hipotezi yapan müessese olarak öne çıkıyor. Korona virüs aşı haberleri piyasalar tarafından maliyetlenmeye devam ederken gözler 2021 senesine çevrildi. Düşen altın maliyetleri sonrası yatırımcılar altın bozdurmak için doğru zaman mı sualine cevap ararken bir kritik ihtar da Citi Group tarafından elinde doları olanlara yatırım önerileri geldi. 

En doğru dolar kuru tahmini sahibi CITI group'tan şoke eden kur tahmini yorumu! 2021 yılında dolar ne olacak, 1 dolar kaç tl olur?
18 Kasım 2020 - 08:59 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 09:00

2021 yılında dolar ne olacak, 1 dolar kaç tl olur? Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm sürati ile devam ederken beynelmilel piyasalarda da yaşanan büyümeler yakından takip ediliyor. Özellikle de ekonomilerde ki dalgalanmanın ana nedeni olarak gösterilen korona virüs salgınının devası aşı haberleri sert maliyetlendirmelere neden oluyor. Citi Group tarafından yapılan açıklamada dolar kuru için 2021 yılında yüzde 20 düşüş beklentisine yer verildi. Bugünkü kur üzerinden hesaplandığı takdirde Citi Group tarafından açıklanan 2021 yılı kuru 6.10 TL seviyesinde yer aldı.
 2021 DOLAR KURU TAHMİNİ ANALİZİ YORUMLARI BÜYÜK YANKI UYANDIRACAK! 


Bugüne kadar açıklamış olduğu dolar kuru tahminlerindeki başarı payı ile en başarılı dolar kuru tahmincisi olarak ün kazanan Citi Group analistleri tarafından yapılan son değerlendirme gündeme bomba gibi düştü. 2021 yılında dolar kuru yapılan teknik analiz ile düşecek yorumu yapıldı. Konu hakkında aralarında Citi Group'un en önemli stratejisti olarak gösterilen Calvin Tse’nin de bulunduğu stratejistler aşının yaygınlaşması durumunda doların bir yıldan fazla süren 2000’li yılların ortalarındakine benzer bir patika izleyeceği değerlendirmesinde bulundu. 

Yapılan değerlendirmede Citi Group stratejistleri korana virüs aşısının yanı sıra Amerikan Merkez Bankası FED tarafından güvercin kalacak olması ve dünyanın geri kalanının daha hızlı bir büyüme oranı yakalaması doları aşağı çekecek diğer faktörler arasında sıralandı. Bloomberg tarafından açıklanan Dolar Endeksi Mart zirvesinden bu yana yaklaşık yüzde 11 düşüş kaydederken son dönemde Türk Lirası karşısında da düşüş yaşamıştı. 

2021 YILINDA DOLAR NE OLUR, 1 DOLAR KAÇ TL OLACAK?

Citi Group tarafından yapılan açıklamada dolar kuru için 2021 yılında yüzde 20 düşüş beklentisine yer verildi. Bugünkü kur üzerinden hesaplandığı takdirde Citi Group tarafından açıklanan 2021 yılı kuru 6.10 TL seviyesinde yer aldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan son beklenti anketinde ise 12 ay sonrası dolar kuru tahmini 8,41 TL olarak ilan edilmişti. 

DÖVİZ YATIRIM YAPMAK KARLI MIDIR?

Altından sonra en çok bilinen ve Türk halkının yatırım yaptığı araç dövizdir. Döviz hesabı açarak dövize yatırım yapıyor özellikle dolar ve euro alıyoruz. Dövize yatırım yapmak kar sağlar mı sorusuna ise şöyle cevap verelim; 2015'te dolar fiyatı 2,72515 lira iken şu an doların fiyatı 7,3859 lira oldu. Daha çok borç alıp verirken dolar üzerinden bu işlemi yapmayı tercih ediyoruz. Doların sürekli uzun vadede çıkış gösterdiğini belirtelim fakat kısa vadede kaybetme riski olabilir.

PARANIZI DEĞERLENDİRMENİN EN İYİ YOLLARI!

Tasarruf yaparak biraz para biriktirdikten sonra parayı nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız sizin için, paranızı değerlendirebileceğiniz yatırım yöntemleri derledik. Paramı nasıl değerlendirelim sorusuna cevap aramayın, işte paranızı değerlendireceğiniz en önemli 10 öneri! Aşağıda listelediğimiz yatırım araçları kesinlikle kar sağlayacak olarak görmemenizi ve değişen kur fiyatlarına göre kaybetme riskinizin de olduğunu belirtelim.


Ekonomiajansi.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum