Çay toplama işçisi mesleği nedir, nasıl olunur? İŞKUR 6900 TL maaşla işçi alımı başvuru şartları!

Türkiye'de günlerdir konuşulan çay toplama işi için işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden başladı. Bilindiği gibi çay toplama işi için üreticiler işçi bulmakta zorlanıyordu. Bu anlamda 6900 TL maaşla çay işçisi alımı başvurusu İŞKUR 'dan başladı. Çay Toplama İşçisi Mesleğinin maaşları, tanımı, ne iş yaptığı, nasıl olunduğu, meslek kodu nedir ve iş imkanları hakkında bilgilere haberimizden uulaşabilirsiniz. Peki İŞKUR 6900 TL maaşla işçi alımı başvuru şartları nedir?

Çay toplama işçisi mesleği nedir, nasıl olunur? İŞKUR 6900 TL maaşla işçi alımı başvuru şartları!
11 Mayıs 2020 - 13:51

Çay toplama işçisi alımı başvurusu İşKUR üzerinden başladı. Mezuniyet şartı olmadan yapılan işçi alımında adaylara 6900 TL 'ye kadar maaşa verileceği bildirildi. Peki ilana başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Başvuru adımları nedir? İşte detaylar ve başvuru bilgileri. Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyurularda çay toplama personeli alımı yapılacağına yer verildi. Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi e sube sayfası üzerinden yayımlanan duyurularda çay toplama işçisi alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURULAR İŞKUR 'DAN BAŞLADI

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyurularda çay toplama personeli alımı yapılacağına yer verildi. Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi e sube sayfası üzerinden yayımlanan duyurularda çay toplama işçisi alımı yapılacağına yer verildi.

6 AY ÇALIŞTIRILACAKLAR
Yapılan açıklamada işçilerin Mayıs ayında işbaşı yapacağı ve Ekim ayına kadar çalıştırılacağına yer verildi. İşçiler bu süre içinde sigortalı olacak ve topladığı çaya göre maaş alacak. Toplanan çaya göre alınacak maaşta miktarlar şu şekilde:

Günde ;

300 kilo çay toplarsınız 4 bin 650 TL,

350 kilo çay toplarsınız 5 bin 750 TL,

400 kilo çay toplarsanız aylık 6 bin 900 TL

ödeme alırsınız.

BAŞVURU ŞEKLİİŞKUR üzerinden yayımlanan duyurulara başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. İŞKUR şifreniz yoksa e Devlet kapısı girişi kısmından giriş yapın. 

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada İŞ İLANLARI yazan yere tıklayın.

Son olarak aşağıdaki iş arama kısmı karşınıza çıkacak. Bu ekranda , aşağıda gösterildiği gibi İŞYERİ UNVANI yazan kısma ÇAY yazın ve ARA butonuna tıklayın.

ARA butonuna tıkladıktan sonra aşağıda sıralanan ilanlardan beden işçisi, imal işçisi ve çay toplama işçisi ilanlarına tıklayarak müracaatınızı yapın.

Çay Toplama İşçisi Mesleği Nedir, Nasıl Olunur?Meslek Bilgileri

Meslek Kodu : 9211.01

Meslek Adı : Çay Toplama İşçisi

Grup Bilgileri

Meslek Ana Grubu : Nitelik Gerektirmeyen Meslekler
      
Meslek Alt Ana Grubu : Tarım, Ormancılık Ve Balıkçılık Sektörlerinde Nitelik Gerektirmeyen İşlerde Çalışanlar

Meslek Grubu : Tarım, Ormancılık Ve Balıkçılık Sektörlerinde Nitelik Gerektirmeyen İşlerde Çalışanlar

Meslek Birim Grubu : Bitkisel Üretim Yapan Çiftliklerde Nitelik Gerektirmeyen İşlerde Çalışanlar

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi : İlköğretim

Meslek Detay Bilgileri

Meslek Tanımı :

Yetişen çay yapraklarını işlemek üzere ağaçtan elle toplayan, sepete dolduran kişidir.

 Görev ve İşlem Basamakları :

Çay Toplama İşçisi işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

Olgunlaşmış sürgünlerin tepe tomurcuğundan başlamak suretiyle istenilen çay yapraklarını sapını işaret ve başparmakları arasına alıp, sürgünü zedelemeden koparmak,
Kopardığı çay yapraklarını sepete doldurmak,

Çayın budama ve bakım işlerini yapabilir, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum