Buna dikkat! Bankadan bankaya kredi transferi nasıl yapılır? Kredi taşıma işlemi nasıl yapılır?


Kredi Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır? Birden fazla bankadan kredi aldıysanız bu kredilerin hepsini kredi taşıma yöntemi ile tek bir bankada toplayabilirsiniz. Aslında bankalar bu yöntemi her ne kadar istemese de kişi ödemesini yapabilsin diye kredi transferine izin verebilmektedir. Kredi transferi yapabilmek için diğer bankalara olan borçlarınızı tablosunu alarak size ödeme kolaylığı sunan bankalardan bir tanesine başvuru yapabilirsiniz.

Buna dikkat! Bankadan bankaya kredi transferi nasıl yapılır? Kredi taşıma işlemi nasıl yapılır?
24 Nisan 2020 - 10:15

Kredi Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır? Bankadan bankaya kredi transferi nasıl yapılır? Bankalar her ne kadar kredi transferini istemeseler de kredi taşıma kampanyaları yaparak kredi taşıma işlemi yapacak olan kişilerin kendi bankalarını seçmesini sağlamaya çalışıyorlar.  Çünkü kredi taşıması için kendi bankalarını seçen her kişi banka için yeni bir kazanç kapısı demektir. Kredi taşıma işlemi yapmak isteyen kişilerin kredi kullanma notlarının banka değerlendirmesi sonucunda olumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde kişi kredi taşıma işlemini gerçekleştiremeyecektir.
 Kredi transferinizi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.


Bu noktalardan en önemlisi ise kredi transferi hesaplama yani kredinizi taşıyacağınız bankanın size çıkartacağı ek masraflardır. Eğer ek masraflar sonucunda kredi transferi yapan bankalar size daha külfetli bir fiyat çıkartacaksa bu transferi yapmaktansa borcunuz olan bankaya ödeme yapmaya devam etmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır.

FARKLI FAİZ ORANLARI AVANTAJ SAĞLAYABİLİR

Borç transferi işlemi yaparken bulunduğunuz dönemdeki faiz oranları size avantaj sağlayabilir ancak borç tranferi hesaplaması yaparken bankanın sizden isteyeceği masraf ücretlerini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.


EFT TALEBİ İLE ŞANSIZINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ

Borç transferi konusunda bankalar sizin alacağınız kredi ile gerçekten diğer borçlarınızı ödeyip ödemeyeceğinizden emin olmak ister. Bu yüzden başvuru esnasında ikna edici bir tutum içinde olmanız son derece önemli. Başvurunuza ekleyeceğiniz gelir belgenizin yanı sıra aynı evde yaşadığınız diğer kişilerin gelir belgeleri ve varsa tapularınız bu süreçte size fayda sağlayacaktır. Bazı bankalar, diğer bankalara olan ödemeleri bizzat kendileri EFT yoluyla gerçekleştirmek ister. Bu teklifi kendiniz sunarak bankanın başvurunuzu olumlu değerlendirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Aylık kredi taksidi ödemelerinizin toplam tutarı belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmiyorsa ve yeni bir kredi daha alma olanağınız varsa borç transferine gerek kalmadan kendiniz yeni bir kredi başvurusu yapıp tüm kredi borçlarınızı ödeyerek borcunuzu tek bir krediye düşürebilirsiniz. Ayrıca borcunu ödemeyenlerin başvurabileceği bir diğer yöntem de yapılandırma. Borç transferi gerçekleştiremiyorsanız ya da yeni kredi alamıyorsanız kredi yapılandırma olanaklarından da faydalanabilirsiniz.


Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum