Borç transferi kredisi ile avantajlı koşullarda yapılandırma şansı veren bankalar! Kredi ve kredi kartı borçlarına yapılandırma fırsatı!

​​​​​​​Türkiye'de son günlerde en çok incelenen mevzulardan birisi kredi ve kredi kartları borçlarının nasıl yapılandırılacağı oldu. Yurttaşların kredi ve kartı borçları için genel bir yapılandırma ihtimali henüz bulunmuyor. Ancak bazı bankalar alıcılarının öteki bankalara olan kredi ve kredi kartı borçları için yeni bir kredi vererek tek bir yerde bir araya gelmesine ihtimal tanıyorlar. Borç transferi kredisi kampanyası yapan bankalar hangileridir?  Türkiye'de bazı bankalar ödeme eforluğu yaşayan yurttaşların kredi ve kredi kartı borçlarına dolaylı yoldan yapılandırma olanağı tanıyorlar. Başka bankalara olan borçları kendi bankalarında toplayarak alıcılara yeni bir gereksinim kredisi vererek dolaylı yapılandırma yapan bankalar son günlerde çok rakamda arz almaya başladı.

Borç transferi kredisi ile avantajlı koşullarda yapılandırma şansı veren bankalar! Kredi ve kredi kartı borçlarına yapılandırma fırsatı!
05 Kasım 2020 - 08:16 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 08:17
Türkiye'de çok rakamda vatandaş ciddi anlamda ödeme zorluğu içerisinde bulunuyor. Bu ödeme kalemlerinin en ehemmiyetli kısmını ise kredi ve kredi kartı borçları oluşturuyor. Yurttaşlar bu borçlar sebebiyle legal takip ve kara listeye girme gibi risklerle karşı karşıya kalıyorlar. Bu sebeple geçici de olsa yurttaşlarca bu mevzuda çözümler aranıyor. Güç vaziyete düşen yurttaşların ilk istekleri de kredi ve kredi kartı borçlarını yapılandırmak oluyor. Ancak bankalar genel bir borç yapılandırma olanağı vermiyor. Bazı bankalar ödeme eforluğu yaşayan alıcılarına yüksek faizle yapılandırma olanağı sunuyor ama onun da maliyeti zati güç vaziyette olan yurttaşların çıkarına olmuyor. Bu sebeple bu yapılandırma önerileri yurttaşlarca yalanlanıyor.
 İNG BANK KREDİ BORCU YAPILANDIRMA ŞARTLARI!


Başka bankalara olan kredi borçları için müşterilerine taşıma imkanı veren bankalardan birisi de ING Bank oldu. ING Bank müşterileri kredi borçlarının tamamını bir yerde toplayarak uygun faizle ödeme imkanına kavuşuyorlar. Müşterilere ING Bank tarafından sunulan kampanyaya göre borçlarını taşıyanlara Aylık yüzde 1,09'dan başlayan şartlarla ve 36 aya kadar vadeyle ihtiyaç kredisi hesabı açılıyor. ING Finansbank'tan 36 ay vadeli 15.000 TL kredi kullanan müşteriler bankaya her ay 525 TL ödeme yapıyorlar.

QNB FİNANSBANK KREDİ VE KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA ŞARTLARI!

QNB Finansbank tarafından müşterilerin diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarına dolaylı yapılandırma imkanı tanınıyor. Tüm bankalara olan borçları QNB Finansbank'a taşıyan müşterilere 36 ay vadeli ve aylık yüzde 1,14 faizli yeni bir ihtiyaç kredisi veriliyor. Diğer bankalara olan kredi borçlarının tamamı ve kredi kartı borçlarının da bir kısmı bu şekilde ödenebiliyor. Bu kapsamda 36 ay vadeli 30.000 TL kredi kullanan müşteriler bankaya aylık 1.060 TL ödeme yapıyorlar.

AKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA ŞARTLARI!

Akbank müşterileri başka bankalara olan kredi kartı borçlarını taşıyarak yapılandırma imkanına sahip oluyorlar. Akbank'ta kredi kartı olan müşteriler başka bankalara olan kredi kartı borçlarını bu kredi kartı hesabına taşıyarak 3-12 ay arasındaki vadelerle ödeme yapabiliyorlar. Taksitli borç transferi yapan müşterilere Akbank tarafından aylık yüzde 1,25 faiz uygulanıyor. Bu kapsamda 1.000 TL kredi kartı borcunu 12 aylık vade için taşıyan müşteriler bankaya her ay 91 TL ödeme yapıyorlar.

DENİZBANK KREDİ BORCU YAPILANDIRMA ŞARTLARI!

Denizbank tarafından emelki müşteriler için özel bir bankacılık ürünü sunuldu. Buna göre emekli maaşlarını Denizbank'a taşıyan müşteriler aynı zamanda diğer bankalara olan tüm borçlarını da taşıyabiliyorlar. Vatandaşlar diğer bankalara olan kredi borçlarını 36 ay vadede aylık 1,17 faizle taşıma imkanına kavuşuyorlar. Bu kapsamda yeni bir ihtiyaç kredisi hesabı açılarak müşterilerin kolay bir şekilde borçlarını ödeme imkanı bulmaları sağlanıyor. Denizbank'tan 36 ay vadeli 10.000 TL bu şekilde kredi kullanan müşteriler bankaya her ay 355 TL ödeme yapıyorlar.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Kullanabilir
 
Dağınık banka borçları olan banka müşterileri borç kapatma kredisi ile tek bir bankaya ödeme yaparak, daha düşük faiz oranları ile ödemeye olanak sağlayan bir bankacılık ürünü olarak tanımlayabiliriz. Borç kredisi isteyen bireylerin daha önceden bankacılık ürünlerini kullanmış olmaları gerekiyor. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı veya kredi borcu olmayan kişiler, borç kapatma kredisinden yararlanamazlar.  Bu sayılan Genel şartları taşıyan banka müşterileri; kredi puanları ve düzenli gelirleri el verdiği zaman rahatlık içersinde, borç transfer kredisine başvurabilir

Bankacılık ürünleri kullanımından oluşan borçlar için; borç transfer kredisine başvurmak isteyen banka müşterilerinin, mevcut borçlarını kredi başvuru formunda yakın tutarlarda belirtmeleri gerekiyor. Bu noktada alınabilecek en iyi önlem ise müşterilerin borç tutarları hakkında bilgi sahibi olmaları genellikle kredi borçlarının tamamını kapatmaları konusunda kendilerine büyük faydalar sağlayabiliyor. Tabii kredi puanı da oldukça büyük önem arz ediyor. Kredi kullanmak için yeterli kredi puanına sahip olan bireyin, yasal takip sürecine girmemiş olması gerekiyor. Bu şartlarda borç transfer kredisinden yararlanabiliyor.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Borç Yapılandırma Kredisi için aşağıdaki belgeler ve bankanın isteyeceği belgeler gereklidir.

Ödemekte zorluk çektiğiniz borcunuz başka bankadan ise, o borçları gösteren hesap özeti ya da ATM cihazından alınacak ayrıntılı hesap belgesi
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Son 3 aya ait elektrik, telefon vb. faturalardan biri
Memur olarak görevliyseniz,  çalıştığınız kurumdan alınacak maaş bordosu
Ekonomiajansı.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum