Bireysel (ihtiyaç) kredisi kredi notu düşüklere veren bankalar hangileri? (Güncel bankalar tam liste)

Kredi notu düşüklere bireysel (ihtiyaç) kredisi veren bankalar hangileri? Sorusuna haberimizde yanıt verdik. Kredi notunuz düşük olmasına rağmen bazı bankalar bireysel ihtiyaç kredisi sağlayabilmektedir. Bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin ilk önce kontrol edildikleri yer kredi notudur. Bu yüzden kredi notu düşüklere kredi veren bankalar biz sizler için araştırdık. Banka borçlarınızı ödemelisiniz. Birikmiş borcunuz olmamasına dikkat ediniz. İşte güncel bankalar tam listesi

Bireysel (ihtiyaç) kredisi kredi notu düşüklere veren bankalar hangileri? (Güncel bankalar tam liste)
12 Nisan 2020 - 11:05

Kredi notu düşüklere bireysel (ihtiyaç) kredisi veren bankalar hangileri? Vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bankalar, bireysel ihtiyaç kredilerinde kredi notuna büyük bir önem vermektedir. Ancak bazı bankalar, kredi notunuz düşük olsa dahi ihtiyaç kredisi finansmanı sağlarken kolaylıklar sağlamaktadır. İşte kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve daha fazlası. Kredi kartı kullanma sıklığınıza, kredi kartı borçlarınızı ödemenize ve varsa bulunan ek kartlarınıza bakılır. Ayrıca daha önceden çekmiş olduğunuz bir kredi var ise bu kredinin ne zaman kullanıldığına ne kadar çekildiğine ve bu kredi veya kredilerinin ödemelerinin ne kadar düzenli yapıldığına bakılır. 

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

ICBC Bank

ICBC Bank, megakent İstanbul başta olmak üzere yalnızca büyük kentlerde faaliyet göstermektedir. Rekabet piyasasında yer almayı tercih etmeyen bu bankaya, 1200’ün altında kredi notuna sahip bireyler dahi başvuruda bulunabiliyor. Notu 0 veya çok düşük seviyelerde olmayan bireylerin kredi talepleri yüksek ihtimalle olumlu geri dönüşle sonuçlandırılmaktadır.
NKolayKredi

Aktif Bank’a bağlı olan NKolayKredi kredi notu düşük olan müşterilerine kolay kredi imkânı sunmaktadır. %2,11’den başlayan faiz oranlara sahip olan NKolayKredi’nin kredilerine başvurmak için internet sitelerini kullanabilirsiniz. Ödemeleri ise internet bankacılığından veya Aktif Bank üzerinden yapabileceğiniz gibi PTT üzerinden de yapabilirsiniz. Hesaplarınız arasında paranızı ücretsiz transfer edebilir hatta PTT’den de kesinti yaşamadan çekebilirsiniz.

CEPTETEB

Türkiye Ekonomi Bankası’nın teknolojik bankası CEPTETEB, kredi notu düşük bireylere kredi sağlamaktadır. Kredi notuna yönelik değerlendirme zorluğunu yumuşatan CEPTETEB ile kefilsiz bireysel ihtiyaç finansmanı alabilirsiniz.

Odeabank

Bankacılık sektöründe ismini henüz yeni yeni duyuran Odeabank, kredi şartlarını en esnek tutan bankalardandır. Kredi notu düşük bireylere büyük olanaklar sağlanmakla birlikte, müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma formülü yürütülmektedir.

Burgan BankBurgan Bank, 2019 yılında mevduat hesaplarında faiz oranlarını en fazla yükselten bankalardandır. Bunun yanı sıra kredi notu düşük bireylere kredide kolaylıklar sağlanmaktadır.

Altenatif Bank

Kredi not durumu kötü olan bireylere Altenatif Bank tarafından kredi olanakları sağlanmaktadır. Henüz Türkiye’de birçok yerde bulunmayan Altenatifbank, şubesiz hizmet vermektedir. İntenet üzerinden başvurular yapılabiliyor ve bütçenize uygun ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Düşük puana sahip kişiler nasıl kredi çeker?

Ülkemizde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ama eğer şansınızı arttırmak istiyorsanız deneyebileceğiniz iki yol bulunmaktadır. Birincisi teminattır. Size ait bir varlığı bankaya teminat gösterebilirsiniz. Bu varlıklar ev, araba arsa ve benzeri şekilde olabilir. Teminat gösterdiğiniz için kredi kullanabilme şansınız yükseltmektedir. İkinci seçenek ise kefildir. Düşük kredi notu sahip kişiler bankalarda krediye başvurdukları zaman bankalar onlardan bir kefil göstermesini isteyebilir. Bu kefilin kredi notunun yüksek olması sizin kredi şansınızı yükseltecektir. Çünkü bankalar kefilin kredi notuna bakıp ona göre bir değerlendirme yapmaktadır. Ayrıca gelirinizden düşük miktarda kredi kullanmak için başvuru yaparsanız bu da sizin kredi şansınızı yükseltir.

Eğer Kredi Notunuzu Yükseltmek İstiyorsanız:

Banka borçlarınızı ödemelisiniz. Birikmiş borcunuz olmamasına dikkat ediniz.


Gereksiz kredi başvurularından kaçınmalısınız. Birden fazla bankaya başvuru yapmayınız. Ve belgelerinizi tam hazırlamadan bir bankaya başvuruya gitmeyiniz. Gereksiz kredi başvuruları kredi notunuzu etkilememekle beraber bankanın size olan bakış açısını etkilemektedir. Borçlarınızı gününde ödemeyi unutmamalısınız. Kredi veya kredi kartı borçlarınızı gününde ödemeye dikkat etmelisiniz.

Kart limitlerinizi düşürmeyi denemelisiniz. Eğer kart limitiniz ihtiyacınızdan fazlaysa limitinizi ihtiyacınız olan miktara düşürünüz. Böylece harcanan miktar azalacağı için hem borç miktarınız hem de ödemeleriniz azalacak ve borçlarınızı düzenli ödemeniz sayesinde kredi notunuz artabilir.


EKONOMİ AJANSI 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum