Başvurular şuan başladı: İŞKUR'dan hastanelere ve belediyeye KPSS'siz personel alımı başvuru şartları (İşçi alımı)


​​​​​​​Değişik şehirlerde kamuya personel ve emekçi alımı yapılacağı açıklandı. KPSS puan koşulu aranmadan sağlık kurumlarına ve belediye başkanlıkları bünyesine yapılan personel alımlarının müracaat bilgileri ve adım adım müracaat anlatımı makalemizde. İŞKUR kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız “iskur.gov.tr” adresindeki “İnternet Şubesi” ekranını kullanarak, güncel kaydınızı oluşturabilirsiniz. 

Başvurular şuan başladı: İŞKUR'dan hastanelere ve belediyeye KPSS'siz personel alımı başvuru şartları (İşçi alımı)
18 Ekim 2020 - 09:10 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 09:10

İŞKUR işçi alımı - Türkiye İş Kurumu İŞKUR internet adresi üzerinden ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda , değişik kadrolarda istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunlarından işçi ve personel alımı yapılacağına yer verildi. Sağlık Kurumlarına ve belediye başkanlıkları bünyesine yapılan personel ve emekçi alımlarının müracaat bilgileri sayfamızda. İŞKUR 'da kamu ilanları kısmında yayımlanan ilanlara baktığımızda aşağıdaki pozisyonlara personel ve işçi alımı yapıldığı görülüyor


ALIM YAPILAN POZİSYONLARİŞKUR 'da kamu ilanları kısmında yayımlanan ilanlara baktığımızda aşağıdaki pozisyonlara personel ve işçi alımı yapıldığı görülüyor:

Güvenlik Görevlisi  

Hasta Bakımı Teknisyeni  


Beden İşçisi (Genel)  

Elektrikçi (Genel)  

Temizlik Görevlisi  

Sıhhi Tesisatçı  

Sıvacı  

Soğutmacı Ve Havalandırmacı (İklimlendirme)(Soğutma Isıtma Sistemleri Bakım-Onarımcısı)  

ALIM YAPAN KURUMLAR

Personel ve işçi alımı yapan kurumlar şu şekilde:


AFSU SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

GÜNDOĞMUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

KARABAĞLAR BELEDİYEBAŞKANLIĞI

SİİRT ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

1.    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2.    Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3.    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

4.     Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

5.    Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

6.    18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

7.    Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli olmak)

8.    Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

9.  Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

ADIM ADIM BAŞVURU ANLATIMI

İŞKUR üzerinden kamuya yapılan personel ve işçi alımlarına başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları izleyerek müracaatını yapması gerekmektedir.

esube.iskur.gov.tr

Yukarıda verilen linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. İş arayan kısmından kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. İŞKUR şifreniz yoksa e Devlet girişi yazan yerden kimlik numaranız ve e Devlet şifrenizle giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan panelde İŞ İLANLARI yazan linke tıklayın.

Son olarak iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Burada İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyip ARA butonuna basın.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Olunur?

İŞKUR kayıt işlemlerinizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız “iskur.gov.tr” adresindeki “İnternet Şubesi” ekranını kullanarak, güncel kaydınızı oluşturabilirsiniz.

•    Eğer İŞKUR kaydınızı online olarak yapıyorsanız, kurumun sunduğu fırsatlardan etkin biçimde yararlanabilmek için vereceğinizin tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir.
Bu şekilde aradığınız iş için açılan en uygun iş ilanına daha kolay şekilde ulaşabilir ve yaptığınız başvurularda işe giriş şansınızı arttırabilirsiniz.

•    Türkiye’nin her yerindeki yeni iş ilanlarının bulunduğu ve iş arayanlar ile işçi arayanları bir araya getiren kurum görevi gören İŞKUR’a kayıt işlemlerini internetten yapmak için;

•    Öncelikle İŞKUR resmi sitesine (iskur.gov.tr) giriş yapmalısınız. 

•    İŞKUR resmi sitesinde üst menüde bulunan “İnternet Şubesi” butonuna tıklamalısınız.

•    Açılan “esube.iskur.gov.tr” adresli İŞKUR İnternet Şubesi’nde kayıt işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

•    Sayfada yer alan “İş Arayan” ve “İşveren” seçeneklerinden size uygun olanını seçmelisiniz.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum