Altını olanlar altın alacaklar dikkat: İşte günün altın uzman yorumları ve tahminleri... ABD seçimleri sonrası altının sırrı çözüldü!

​​​​​​​Altını olanlar altın alacaklar dikkat: İşte günün altın uzman yorumları ve tahminleri... Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık tercihlerinde Biden'in seçilme ihtimalinin çoğalması ile beraber yükselişe başladı. Gram, ons ve çeyrek altın maliyetlerinde son vaziyet, altın maliyetleri yorumları ve son bilgiler haberimizde. BMO Capital Markets türev metal piyasaları müdürü Tai Wong, “Piyasalar Biden’ın başkanlığına ve Senato’da Cumhuriyetçilerin çoğunluğunu korumasına hazırlanıyor, böylece önümüzdeki iki yıl boyunca etkili politika hamleleri görülmeyebilir. Detaylar ekonomiajansi.com'da 

Altını olanlar altın alacaklar dikkat: İşte günün altın uzman yorumları ve tahminleri... ABD seçimleri sonrası altının sırrı çözüldü!
06 Kasım 2020 - 08:24 - Güncelleme: 06 Kasım 2020 - 08:25
ABD seçimleri sonrası altının sırrı çözüldü! Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık tercihlerinde sona gelinirken gram ve ons altın maliyetinde yükseliş başladı. Dün 510 TL seviyesine kadar gerileyen gram altın , Biden'in tercihi kazanacağı ihtimalinin kuvvetlenmesinin ardından yükselişe geçti. Gram altında 11 TL'den fazla yükseliş görülürken altının ons maliyetinde de yükseliş görüldü. Dün 1887 dolar seviyesinde olan altının ons maliyeti, Biden ihtimalinin çoğalması ile beraber 1911 dolar seviyesine kadar yükseldi. Altını olanlar altın alacaklar dikkat: İşte günün altın uzman yorumları ve tahminleri sayfamızda yer alıyor. Detaylar ekonomiajansi.com'da 
 


GRAM ALTINDA 11 TL YÜKSELİŞ

Dün 510 TL 'ye kadar gerileyen gram altın , ABD seçimleri etkisi ile birlikte yükselişe geçti ve 521 TL seviyesine kadar yükseldi. 

ONS ALTINDA 24 DOLAR YÜKSELDİ

Altının ons fiyatında da yükseliş görüldü. Dün 1887 dolar seviyesinde olan ons, bugün 1911 dolara kadar geldi.

DÖVİZ KURU


Dolar kuru 8.47 TL seviyesinde.

Euro kuru 9.96 TL seviyesinde.

Sterlin 11.02 TL.

Gümüş: 6.6371 TL.

Platin: 241.1298 TL.

ÇEYREK ALTIN FİYATI

Gram altında yaşanan yükseliş sonrası çeyrek altın 850 TL seviyesine kadar yükseldi.

22 AYAR BİLEZİK GRAM FİYATI NE KADAR?

22 ayar bilezik gram altış fiyatı 469,80  satış fiyatı ise  487,96 TL oldu.

ALTIN YORUMLARI

BMO Capital Markets türev metal piyasaları müdürü Tai Wong, “Piyasalar Biden’ın başkanlığına ve Senato’da Cumhuriyetçilerin çoğunluğunu korumasına hazırlanıyor, böylece önümüzdeki iki yıl boyunca etkili politika hamleleri görülmeyebilir. Büyük bir mali teşvik paketinin olmayacağı ihtimali de ABD Hazine tahvillerinde sert bir ralliye neden olurken altını kendi fiyat aralığının tam ortasında konumlandırdı.”

Oanda Corp. kıdemli piyasa analisti Edward Moya ise “Güvenli liman alımları tartışmalı seçim sonuçları, Senato’da kimin çoğunluk olacağı ve seçim sonrası toplumsal olayların çıkabileceği endişeleriyle birlikte devam ediyor.” 

Moya’ya göre altın seçim sonuçları ne olursa olsun destek bulmaya devam edecek.

“Bütün bu seçim tantanası geçtikten sonra altını sevmek zorunda kalacaksınız.”

“Bir mavi dalga senaryosu görmesek bile Fed faizlere birkaç yıl daha dokunmayacaktır. Yerel hükümetlerin salgında yaşanan artışla beraber daha fazla yardım ihtiyaçları doğrultusunda, Senato da daha fazla mali teşvik paketini geçirmek zorunda kalacaktır. Böylece Trump yönetiminde ticaret için geçecek dört zorlu yıl daha altının güvenli liman alımlarını artıracaktır.”

JOE BIDEN KAZANIRSA ALTIN VE DOLAR FİYATI NE OLUR?

ABD seçimlerinden dolayı altın fiyatları şu an için yatay seyrediyor. Altın fiyatları, şu an Joe Biden'ın Başkanlığı kazanacağı ama Cumhuriyetçi Donald Trump'ın Senato'da çoğunluğu korumaya devam edeceği beklentilerinden dolayı yatay seyrediyor.

Altın fiyatları, Joe Biden ABD’nin bir sonraki Başkanı olmaya doğru ilerlerken Cumhuriyetçilerin Senato’da çoğunluğu koruyacağına dair beklentilerle, ons başına 1,900 doların üzerinde yatay seyretti.

ALTIN

Altın, kimyada Au (Latince Aurum dan (ışıldayan-parlayan)) sembolü ile gösterilen yumuşak, parlak sarı renkte kimyasal bir element. Altının parlak sarı rengi, asitlere karşı dayanıklılığı, doğada serbest halde bulunabilmesi ve kolay işlenebilmesi gibi özellikleri, insanların ilkçağlardan beri ilgisini çekmiştir. Altın, parlak sarı rengi ve ışıltısıyla göz alan çok ağır bir metaldir. Üstelik kolay kolay tepkimeye girmeyen çok kararlı bir element olduğu için havadan ve sudan etkilenmez. Bu yüzden hiçbir zaman paslanmaz, kararmaz ve donuklaşmaz. Bir başka özelliği de saf haldeyken çok yumuşak olmasıdır; bu nedenle kolayca dövülerek biçimlendirilebilir. Altın bütün bu özellikleriyle tarih boyunca en kıymetli metallerden sayılmıştır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAM?

Türkiye'de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. Cumhuriyet altınının dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.
 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum