250 bin TL nakit verilecek! Yüzyılın kampanyası… Anında hesapta! Emekliler için özel kredi müjdesi!

​​​​​​​Bankacılık Haberleri - Şekerbank emeklilere merak edilen müjdeyi verdi. Tüm emeklileri yakından ilgilendiren haber sonunda açıklandı. Dev banka tarafından Sosyal güvenlik kurumu üzerinde prim borcu olanlar ve emekli olmak istemelerine rağmen olamayanlar için esnaflara yönelik bir kampanyanın duyurusunu yaptı.  Peki emekliye 250.000 TL kredi nasıl alınır? 2020 yılının sonuna kadar devam edecek ve şubelerin hepsinden başvurular yapılabilecek.

250 bin TL nakit verilecek! Yüzyılın kampanyası… Anında hesapta! Emekliler için özel kredi müjdesi!
14 Ekim 2020 - 09:40 - Güncelleme: 14 Ekim 2020 - 09:41
Bankacılık Haberleri - Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, tarafından gelen bir açıklama sırasında; '' bu sefer de prim borcunu ödemek konusunda eksikleri olan yurttaşlara özel olarak hazırlanan bir kampanyayla birlikte emekliliklerine kavuşmak isteyen esnafların yüzlerini güldürmek amaçlanıyor. Peki emekliye 250.000 TL kredi nasıl alınır? 2020 yılının sonuna kadar devam edecek ve şubelerin hepsinden başvurular yapılabilecek.


Esnaflar emekli olabilecek mi?


Şekerbank emekliolmak isteyen fakat prim gün ödeme şartlarını yerine getiremeyen ve eksikleri olan vatandaşlar için esnaflara özel olarak taksit ile ödeme hakları getiriliyor. Şekerbank tarafından gelen açıklamaya göre esnaf  ve işletmeleri desteklemek adına üretenlerin yanı sıra Şekerbank; SGK prim borcu olan vatandaşlar için de esnaflara özel olarak emekli olmak için hak kazanıyor. 250 bin TL ye kadar nakit desteklerinin verilecek olmasının yanı sıra özel faiz oranları ve 60 aya varan vade imkanları ile seçenekler sunulurken 3 ay ertelemeli haklar verilecek.

SGK içerisinde borcu biriken vatandaşlar için ödemelerini yapmaları haline emekliliklere hak kazanmak için yararlanabilecekler. 2020 yılının sonuna kadar devam edecek ve şubelerin hepsinden başvurular yapılabilecek.

Esnaflar için tüm güç ile çalışmalar devam ediyor

Açıklama sırasında dikkatleri çeken görüşlere göre Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, tarafından gelen bir açıklama sırasında; '' esnaflar arasında SGK borcu olanlar için verilecek destek ile beraber kolaylıklardan yararlanma hakları sunulacak. Esnafların yüzlerini güldürmek için çalışmalar devam ediyor.'' tarzında açıklamaları ile dikkatleri çekti.

Şekerbank emekli maaş müşterileri için de internet - mobil şube - çağrı merkezlerinden alınan yardımlar ile beraber de havale ve EFT için işlemlerin ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilme hakları yer alıyor. 

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

2020 yılında emekliye faizsiz kredi veren bankalar listesi, özellikle acil nakit ihtiyaçlarını bankalardan kullanacakları sıfır faizli ihtiyaç kredisi ile kapatmak isteyen emekli vatandaşların en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir. Emekli müşterilerine belirli koşullara uygun olmaları halinde faizsiz ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunan bankaların listesi 2020 yılı içinde şu şekilde sıralanmaktadır:

Fibabanka

Albaraka Türk

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Denizbank

Bu bankaların emekli kredisi ürünlerine başvuruda bulunmak isteyen kişiler için ilk etapta bankaların belirlemiş olduğu koşullara uygunluk durumlarını gözden geçirmeleri tavsiye edilmektedir. Aksi halde bankaların belirlemiş olduğu emekli kredisi şartlarına uygun olmayan emekli vatandaşların sıfır faizli kredi kullanma imkanı bulunmamaktadır. Çünkü bu koşullara uygun olmadığı başvuru işlemleri sırasında tespit edilen müşterilerin başvuruları doğrudan reddedilmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Bankaların emekliye faizsiz kredi kampanyalarındaki şartlar, emekli vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını kendilerine sunulan sıfır faizli emekli kredileri ile kapatıp kapatamamalarında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Bu şartlar hem müşterilerinin avantajlarını belirtmek adına hem de bankaların sektörde rakiplerinden bir adım öne çıkmaları adına önem teşkil eden şartlardan oluşmaktadır.

Acil nakit ihtiyacını bankalardan faizsiz emekli kredisi kullanarak karşılamak isteyen müşterilerde aranan şartlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

Emekli kredisi başvurusunda bulunacak kişinin kredi sicilinin temiz olması,

Başvuru sahibi hakkında herhangi bir yasal takip sürecinin bulunmaması,

Başvuru sahibinin kredi başvurusunda bulunduğu tarih itibarıyla 75 yaşından gün almamış olması (Bazı bankalar için bu sınır 80 yaş olarak belirlenmiştir)

Başvuru sahibinin aktif olarak çalışma hayatı içinde yer aldığını ve gelirini belgelendirebilmesi,
İhtiyaç kredilerinde belirlenen 36 ay, taşıt kredileri için belirlenen 48 aya kadar vade sınırına uygun geri ödeme imkanının bulunması,

Emekli kredisi başvurusunun onaylanabilmesi için toplam kredi tutarının başvuru sahibinin aylık maaşının yarısına göre daha az olması gerekmektedir.

Bu şartlara uygun olan emekli vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını en hızlı ve sorunsuz bir şekilde karşılayabilmek için yazımızın başında belirtmiş olduğumuz faizsiz emekli kredisi veren bankalara şahsen müracaat ederek başvuruda bulunabilirler.


Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum