2020 faizsiz düşük faizli KOBi ve esnaf kredisi veren bankalar! Güncel 6 banka başvurusu, hesaplama

Güncel 6 banka başvurusu, hesaplama... ​​​​​​​2020 faizsiz düşük faizli KOBi ve esnaf kredisi veren bankalar hakkında araştırmalar devam ediyor. Bankaların kredi konusunda pek çok ürünü bulunmaktadır. İhtiyaç kredilerinden konut kredilerine, tatil kredilerinden cep telefonu kredilerine kadar pek çok imkan ile müşterilerinin yanında olan bankalar esnaf müşterilerini de desteklemektedir. Esnaf kredi ve KOBİ kredisi adı altında pek çok ticaret erbabına finansal kaynak konusunda destek olunmaktadır. Esnafa düşük faiz oranları ile kredi veren bankalar olduğu gibi faizsiz olarak hizmet sunan bankalar da vardır.

2020 faizsiz düşük faizli KOBi ve esnaf kredisi veren bankalar! Güncel 6 banka başvurusu, hesaplama
24 Aralık 2020 - 12:50 - Güncelleme: 24 Aralık 2020 - 21:21
Ekonomiajansı.com  / Esnaf kredisi için destek sağlayan bankalar uygun faizli kredi verdikleri gibi faizsiz kredi de verebilir. Katılım bankaları kredi verdikleri müşterilerine faiz yerine kar payı uygulamaktadır. Esnaf kredisinin diğer adı Kobi kredisidir. İş yerleriniz ile ilgili açılış ve gerekli masrafların karşılanması için gerekli olan nakti bankaların bu kredileri aracılığı ile karşılayabilirsiniz. Peki 2020 faizsiz düşük faizli KOBi ve esnaf kredisi veren bankalar hangileri? Başvurusu ve hesaplama
 


Esnaf Kredisi

Esnaf kredisi bankaların esnaf müşterilerinin finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile sunulmuş olan kredi çeşitlerinden biridir. Diğer adı Kobi kredisidir. İş yerleriniz ile ilgili açılış ve gerekli masrafların karşılanması için gerekli olan nakti bankaların bu kredileri aracılığı ile karşılayabilirsiniz. Fakat bu kredilerden yararlanabilmek için yasalarda bahsi geçen Kobi tanımına uygun olmanız gerekiyor. Şayet işletmeniz bu tanıma uygun değilse ihtiyaçlarınız için yine bankalara başvurabilirsiniz. İhtiyaç kredileri yöntemi ile size yardımcı olacaklardır.

11828 sayılı Resmi Gazete’ de Kobilerin Tanımı, Nitelik ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik ile değişen Kobi tanımı aşağıdaki tabloda ifade edilmektedir.

2020 yılında esnafa uygun faizli kredi veren bankalar listesi şöyledir:

- Halkbank,


- Denizbank,

- Albaraka Türk,

- Vakıfbank.

KOBİ Esnaf Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

Unutmayın ki KOBİ destek kredisini sadece esnaflar alabilmektedir. Banka tarafından istenen belgeleri toparladığınız taktirde krediyi alabilirsiniz. Belgelerden biri dahi eksik olsa kredi başvurunuz yapılamaz. KOBİ destek kredisi için gerekli belgeler: İşletmeye ait imza öRnekleri, Oda sicil kayıt sureti, Ticaret sicil gazetesi, Vergi levhası, İşletmenin bilanço ve gelir tablosu, Şirkete ve şirketin tüm ortaklarına ait mal varlığı dökümleri KOBİ destek kredisi başvurusu istenen belgeler arasındadır.

KOBİ Destek Kredisini Kimler Alabilir?

KOBİ destek kredisi alabilmeniz için öncelikle bir işletme sahibi olmak zorundasınız. KOBİ destek kredisi alabilmek için gerekli şartlar şunlardır: KOSGEB'in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni bitirmiş ve Girişimcilik Sertifikası alınmış olunmalıdır. KOBİ'ye ait tüm özellikler olmalıdır. Herhangi bir banka ya da finans kuruluşu ile finansal açıdan bir sorun yaşanmamış olmalı, kredi notu yüksek olmalıdır. KOSGEB'in destek verdiği sektörlerden birinde çalışıyor olmak. KOSGEB'den destek alındığı süre boyunca başka bir kurumda çalışmamak gibi özellikleri olan 18 yaşını doldurmuş KOBİ'ler esnaf kredisi alabilir.

KOBİ Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Destek kredisi almak çok zor değildir. KOSGEB'in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan ve 1 aylık eğitim alan herkes KOBİ destek kredisi alma hakkına sahip olur. Bu belgeyi aldığınız taktirde tek yapmanız gereken en yakın bankaya gitmek olacaktır. KOBİ Destek Kredisi Başvurusu Onaylandıktan Sonra Ne Yapılır? Kredi desteği almadan önceki süreç ne kadar önemliyse krediyi aldıktan sonraki süreç daha önemlidir. Çünkü işletmenizin durumu kötüye giderse aldığınız kredi de iptal edilebilir.

KOBİ Destek Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Denizbank

QNB Finansbank

Türkiye Finans Katılım Bankası

Garanti Bankası

Türkiye İş Bankası

Akbank

Yapı Kredi Bankası

Türkiye Halk Bankası

Türkiye Vakıflar Bankası

Türk Ekonomi Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

ING Bank

Albaraka Türk Katılım Bankası

Şekerbank

Ziraat Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası, ismi yazılı bankalar KOBİ destek kredisi vermektedir.

KOBİ Destek Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

KOBİ'lere verilen kredi desteklerindeki faiz oranları bankadan bankaya değişmektedir. Fiaz oranları %2 ve %3 oranında değişebilmektedir. Faizsiz esnaf desteği veren bankalar da olduğu gibi, bankaların genel kredi faiz oranlarını sizler için hazırladık. KOBİ Destek Kredisinde İpotek Zorunlu mu? KOBİ esnaf kredisi teminatı belirli durumlarda istenmektedir. İstenip istenmeyeceği KOBİ destek kredisi için başvurduğunuz bankanın kararına bağlıdır. Eğer işletmenin ve işletme ortaklarının mali geçmişi, kredi notu, şirketin finansal tablolarında bir ters durum varsa, bankalar mutlaka bir teminat isteyecektir. Fakat KOBİ destek kredisi alma sürecini hızlandırmak ve basitleştirmek istiyorsanız, şirketinizin ve sizin finansal tablolarınızda bir ters durum yoksa bile teminat gösterirseniz daha kolay KOBİ destek kredisi alırsınız.

KOBİ Destek Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?

KOBİ destek kredisinin de bir sınırı vardır. En az çekebileceğiniz kredi miktarı 50.000 TL olurken en yüksek kredi miktarı 250.000 TL'dir. Bazı bankalar ise sınırsız kredi verebilmektedir. KOBİ Destek Kredisi Vade Süreleri Vadeleri işletmenin sahibi belirleyebilmektedir. Dilerse bir ödeme planı oluşturarak taksitleri kendi belirleyebilir. Bankalar da işletmelerin rahat ödeyebileceği şartları belirler. Kredi vadesi 84 aya kadar çıkabilir.

İşletme Sahiplerinin Bireysel Finansal Geçmişinin Destek Kredisindeki Önemi Nedir?

KOBİ destek kredisi verilirken, bankalar işletmenin mali bilançolarına baktığı gibi, işletme ortaklarının da bireysel olarak finansal geçmişini incelemektedir. Bu bağlamda işletme sahiplerinin finansal geçmişi KOBİ destek kredisi verilirken bankalar tarafından oldukça önemsenmektedir. KOBİ Destek Kredisi Değerlendirme Süresi Ne Kadar? Başvuru yaptıktan sonra bankalar sizin ve işletmenizle ilgili araştırmalar yapmaktadır. Bankanın değerlendirme süresi sizin durumunuza göre değişkenlik gösterebilir. Eğer sorunlu bir durum olursa değerlendirme süresi 1 hafta kadar uzayabilir.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • pluto trust corporation
    2 yıl önce
    İyi günler ! kredi talep eden tüm değerli müşterilerimize hızlı bir bildirimde bulunmaktayız, şu anda uygun bir kredi faiz oranına sahip bir kredi planındayız. İletişim: [email protected]