1 sene ödemesiz 60 ay vade müjdesiyle kredi! O bankalar harekete geçti! Faiz oranları oldukça popüler

​​​​​​​Türkiye Bankalar Birliği duyurdu. Faiz oranı, statik faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF 250 baz puan olarak tanımlandı. Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz yarıyıl olmak üzere 48 ay ve 60 vadeli olacak. TBB açıklamasında, Turizm Destek Paketi'ni kullandıracak bankalar da şöyle sıralandı: Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank

1 sene ödemesiz 60 ay vade müjdesiyle kredi! O bankalar harekete geçti! Faiz oranları oldukça popüler
20 Ekim 2020 - 10:03 - Güncelleme: 20 Ekim 2020 - 10:04

Türkiye Bankalar Birliği, 1958'de kurulmuş kamu müesseseyi kalitesinde bir iş kuruluşudur. Türkiye Barolar Birliği'nin idare merkezi İstanbul'dadır. Türkiye Barolar Birliği, kredi üst limiti 40 milyon lira olan Turizm Destek Paketi'nin uygulanmaya başlanacağını açıkladı. Türkiye Barolar Birliği açıklamasında, "Salgının tesirlerinin eksiltilmesi, imal ve istihdam kapasiteleri ile piyasa bedellerinin korunmasını desteklemek emeliyle veriyor. Peki 1 sene ödemesiz 60 ay vade müjdesiyle kredi!  TBB açıklamasında, Turizm Destek Paketi'ni kullandıracak bankalar da şöyle sıralandı: Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası. Banka kredisi almak için bir banka şubesine başvurmalısınız. Başvuru İnternet üzerinden, hatta bazı kampanyalarda cep telefonu mesajlarıyla da yapılabilir.
 


"T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar* tarafından 10 milyar TL kredisağlanacaktır.

"Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeliolacaktır.

"Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlenmiştir.


"Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacaktır."

TBB açıklamasında, Turizm Destek Paketi'ni kullandıracak bankalar da şöyle sıralandı: Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası.

Türkiye Bankalar Birliği Kuruluş Tarihi

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) 1958 yılında kurulmuştur.

Türkiye Bankalar Birliği Yasal Dayanağı ve Hukuki Statüsü

Bankacılık Kanunu'nun 79 uncu maddesi hükümlerine göre kurulmuştur. Tüzel kişiliği haiz kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Birliğin yönetim merkezi İstanbul'da bulunmaktadır.

Türkiye Bankalar Birliği Kuruluş Amacı

Serbest piyasa ekonomisi ve tam rekabet ilkeleri çerçevesinde, bankacılık düzenleme ilke ve kuralları doğrultusunda bankaların hak ve menfaatlerini savunmak, bankacılık sisteminin büyümesi, sağlıklı olarak çalışması ve bankacılık mesleğinin gelişmesi, rekabet gücünün artırılması amacıyla çalışmalar yapmak, rekabetçi bir ortamın yaratılması ve haksız rekabetin önlenmesi için gerekli kararları almak/alınmasını sağlamak, uygulamak ve uygulanmasını talep etmektir.

Banka kredisi nasıl alınır, nasıl başvuru yapılır?

Banka kredisi almak için bir banka şubesine başvurmalısınız. Başvuru İnternet üzerinden, hatta bazı kampanyalarda cep telefonu mesajlarıyla da yapılabilir. Ancak İnternet üzerinden yapılan başvurularda veya mesajla yapılan başvurularda hesap net olmayabilir. Bu sebeple en sağlamı doğrudan bir şube ile görüşmektir.

Kredi Başvurusu

Başvurularınızı ücretsiz yapabilmek için ise siz de kredi başvurusu bağlantısından yararlanabilirsiniz. Kredilerin banka tarafından olumlu ya da olumsuz bir biçimde sonuçlanması talep eden tüketicinin KKB tarafından verilmiş olan notu ile direkt olarak ilgilidir. Notu etkileyen faktörler içerisinde ise kredi kartı ödemelerinden fatura ödemelerine kadar pek çok kriter dikkate alınmaktadır. Bu güne kadar uzmanlar kredi danışmanlık hizmetlerine binlerce başvuru gelmiştir.

Bizi Twitter'da Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Ekonomi Ajansı 

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçe Beşiktaş maçı maç özeti ve golleri izle! Golleri kim attı? Kadıköy'de 6 gol vardı!
Fenerbahçe Beşiktaş maçı maç özeti ve golleri izle! Golleri...
Fenerbahçe Beşiktaş maçı kaç kaç bitti? Fenerbahçe Beşiktaş maç skoru maç sonucu
Fenerbahçe Beşiktaş maçı kaç kaç bitti? Fenerbahçe Beşiktaş...